Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nincs 1-el kezdődő...

Miért nincs 1-el kezdődő mobiltelefon szám?

Figyelt kérdés

Miért, tabu az 1 ha a mobilszámokat nézzük.

Mindig 2-9 ig van az első számjegy, soha nem láttam pl 103-45-66 tel számot még.


2019. jún. 26. 21:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

9: teljesen igazad van valóban úgy van ahogy írod, köszönöm a kigazítást. Bevallom nem értem miért van így mert a 01 az egy fenntartot MCC kód. Érdekes, hogy általában a magyar operátorok a számkezelése és MCC kódja koherens és ebből a Telenor kivétel.


Mégegyszer kösz a kiigazítást.

2019. jún. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Telefonszámom +36-30-012 így kezdődik. Már egy pár hónapja kiadták a 0-ás szemmezőket is. 010-től vannak kiadva, már a 019-ig megjelentek. Gondolom 020 is van, de ilyennel még nem találkoztam.
2021. jan. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Szelindek válasza:
Így van, én a minap vettem egy +36 30 012-vel kezdődő csomagot egy nagyáruház pénztárának kínálóállványáról.
2021. márc. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Shell kútnál 016-al kezdődőt is láttam elég sokat.

Nekem egyetlen hátránya van, hogy sokszor nem veszik fel a telefont ha hivok valakit, aki nem ismerősöm. Sokan azt hiszik külföldi telefonszám. Elég sojat telefonálok olyan helyekre akik nem ismerik a számom. :(

2021. márc. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

[link]


Itt meg lehet nézni, hogy milyen sorrendben adták ki a különböző mezőket.

Arra jó, hogy ha valaki olyan számot akar szerezni ami előtte még biztosan nem volt másé, próbáljon olyat amelyiket az elmúlt pl. 6 hónapban kezdték kiadni.

2022. dec. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!