Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az egyes üzletek (szolgáltató,...

Az egyes üzletek (szolgáltató, különböző elektronikai áruházak. ) árai között hatalmas a különbség (50-60 ezer is akár). Ennek mi az oka?

Figyelt kérdés

A szolgáltatónál a legdrágább, onnan van lefele egy nagy ugrás, és az egyes elektronikai boltok között is vannak még 10-20 ezer ft eltérések.

Én most konkrétan az Iphone 8-at néztem, de gyanítom, ez bármilyen telefonra igaz lehet, és ez nekem megdöbbentő.

Kb öt évente veszek új telefont, szóval nem sűrűn nézegetem az árakat, de èn eddig mintkét eddigi telefonom szolgáltatónàl vettem. Látva az árkülönbbségeket nem biztos hogy jó ötlet volt. Az előző telefonomnál oszintén szólva eszembe sem jutott megnézni az Euronics vagy a MediaMarkt arait mondjuk, annyira ez rögzült, h szolgáltatónál veszem a telefonom.

A gari mindkét esetben egy év, szóval ez sem lehet befolyásoló tényező....


2019. jún. 29. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Ezt nevezik úgy, hogy "szabad piac"! Minden webshop és egyéb bolt megrendeli a gyártótól vagy importőrtől, aztán minden anyagi kiadását és a számára megfelelő hasznot is figyelembe véve lövi be az árat!

Amúgy igen, ha szolgáltató helyett áruházból vagy webshopból rendeled, akkor kártyafüggetlen telefont kapsz, vagyis olyat, ami bármikor bármelyik szolgáltató kártyájával működik, és ráadásul sokkal olcsóbban tudod megvenni, ugyanannyi garanciával!

2019. jún. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy irtál!

Egészen megdöbbentem tényleg. Régen mintha az lett volna, hogy a kàrtyafüggetlen telók drágábbak voltak. Bár tényleg nagyon sok évvel ezelőtt néztem utoljára szolgáltatón kívüli árakat.

2019. jún. 29. 11:28
 3/3 Gugu Gabor ***** válasza:
82%
régen így volt, de kb 8 éve nem feltétlenül éri meg szolgáktatónál venni a telefont
2019. jún. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!