Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hova vigyem javítattatni a...

Hova vigyem javítattatni a telefonomat?

Figyelt kérdés

Van egy betörtképernyőjű samsung galaxy s7 edge-m.

Gyári gari még van rajta.

Mennyibe kerülne a hivatalos szervizbe a javítatás ? És ha nem a hivatlosban javítattpm meg akkor elvesztem a garanciát ?



2019. júl. 19. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
A betőrés pillanatában elveszett az a garancia.
2019. júl. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem veszett el a garancia. Akkor veszik el, ha nem hivatalos szerviz javítja.
2019. júl. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mindkét válasz helyes!

A garancia kizárólag a gyártás során keletkezett, de csak a végfelhasználónál jelentkező hibára vonatkozik. Semmi másra. A nem rendeltetésszerű használat pedig azonnali teljes garanciavesztéssel jár. A törés nem rendeltetésszerű használat közben keletkezett.

A gyári hibák esetén is csak olyan szervizben javítható ingyen a készülék, amelyik erre szerződött.

2019. júl. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hülyeséget írtam. A másodikban csak a nem hivatalos szervizre vonatkozó rész igaz, az eleje nem.
2019. júl. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80 ezer környékén találtam javítási árakat.
2019. júl. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az én feltételezésem az, hogy ha a márkaszervizben javíttatom meg a telefon természetesen pénzért akkor továbbá is él a garancia. De persze h ez az ár közel van egy új telefon árához akkor ez már nem éri meg.
2019. júl. 19. 12:06
 7/9 bp1985 ***** válasza:
A honornál tuti marad a gari, ha a szervizükbe csináltatod. Másnál nem tudom hogy van, de gondolom ugyanígy. Kérdezd meg.
2019. júl. 20. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es! Nem tudom, mi az a honor, de nincs is jelentősége.

A törvény szabályozza ezt a kérdést, nem lehet ötletszerű.

Egyes kereskedők, hálózatok saját szabályrendszerükben ettől a vevő javára eltérhetnek. Néha a gyártó vállal önként többletkötelezettséget. Ha benne van az ÁSZF-ben, akkor minden vevő számára biztosítani kell, akkor is ha nem törvényi előírás, hanem önként vállalt.

És ennek szellemében az önszabályozás többféle lehet. A törés BIZTOSAN kizáró ok ebben az esetben is.

Vannak biztosítási formák, amelyekért fizetni kell, és ebben a töréskár is benne lehet.

EGYIK SEM gyári garancia.

2019. júl. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 bp1985 ***** válasza:
Honor az a Huawei leányvállalata...
2019. júl. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!