Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok

A kérdés

Hova vigyem javítattatni a telefonomat?

Van egy betörtképernyőjű samsung galaxy s7 edge-m.

Gyári gari még van rajta.

Mennyibe kerülne a hivatalos szervizbe a javítatás ? És ha nem a hivatlosban javítattpm meg akkor elvesztem a garanciát ?

Keress kérdéseket hasonló témákban: szerviz, telefon, garancia

júl. 19. 09:54  Privát üzenet  

A válaszok
A betőrés pillanatában elveszett az a garancia.

A válasz 29%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont júl. 19. 10:07 Privát üzenet
Nem veszett el a garancia. Akkor veszik el, ha nem hivatalos szerviz javítja.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont júl. 19. 11:03 Privát üzenet

Mindkét válasz helyes!

A garancia kizárólag a gyártás során keletkezett, de csak a végfelhasználónál jelentkező hibára vonatkozik. Semmi másra. A nem rendeltetésszerű használat pedig azonnali teljes garanciavesztéssel jár. A törés nem rendeltetésszerű használat közben keletkezett.

A gyári hibák esetén is csak olyan szervizben javítható ingyen a készülék, amelyik erre szerződött.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont júl. 19. 11:54 Privát üzenet
Hülyeséget írtam. A másodikban csak a nem hivatalos szervizre vonatkozó rész igaz, az eleje nem.

# 4/9Időpont júl. 19. 11:55 Privát üzenet
80 ezer környékén találtam javítási árakat.

# 5/9Időpont júl. 19. 11:59 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Az én feltételezésem az, hogy ha a márkaszervizben javíttatom meg a telefon természetesen pénzért akkor továbbá is él a garancia. De persze h ez az ár közel van egy új telefon árához akkor ez már nem éri meg.

# 6/9Időpont júl. 19. 12:06 Privát üzenet
bp1985 nevű felhasználó válasza:

A honornál tuti marad a gari, ha a szervizükbe csináltatod. Másnál nem tudom hogy van, de gondolom ugyanígy. Kérdezd meg.

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont júl. 20. 05:11 Privát üzenet

7-es! Nem tudom, mi az a honor, de nincs is jelentősége.

A törvény szabályozza ezt a kérdést, nem lehet ötletszerű.

Egyes kereskedők, hálózatok saját szabályrendszerükben ettől a vevő javára eltérhetnek. Néha a gyártó vállal önként többletkötelezettséget. Ha benne van az ÁSZF-ben, akkor minden vevő számára biztosítani kell, akkor is ha nem törvényi előírás, hanem önként vállalt.

És ennek szellemében az önszabályozás többféle lehet. A törés BIZTOSAN kizáró ok ebben az esetben is.

Vannak biztosítási formák, amelyekért fizetni kell, és ebben a töréskár is benne lehet.

EGYIK SEM gyári garancia.

# 8/9Időpont júl. 20. 15:28 Privát üzenet
bp1985 nevű felhasználó válasza:

Honor az a Huawei leányvállalata...

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont júl. 20. 21:14 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nokia 3 típusú telefonomat csatlakoztattam a gépre, de nem ismeri fel a telefont, nincs kapcsolat, mi lehet a gond, mit tegyek?
Letiltattam a telefonomat, mert elveszett, de közben megtalálták, vissza tudom vonni a tiltást?
Samsung galaxy j5 2017-es telefonomat, nem tudom összecsatlakoztatni a számítógéppel. Azt írja az usb eszközt nem lehet felismerni? Mi lehet a baj? Esetleg kell hozzá valami...
Érdemes lecserélni Samsung J3-as telefonomat J415-re?
A telefonomat nyers áram (220v) érte. Az aksi hibátlanul működik, de a telefon nem kapcsol be. Hogyan lehet orvosolni?
Vissza lehet állítani a rendszer frissítés elötti állapotra a telefonomat? Huawei

Kérdések az Elektronikus eszközök rovatbólKérdések a Mobiltelefonok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!