Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen véleménnyel vagytok a...

Milyen véleménnyel vagytok a Huawei P30 és P30 Pro-ról?

Figyelt kérdés
Most tervezek venni egy ilyen (a kettő közül valamelyik) készüléket, és érdekelnének mások személyes tapasztalatai a készülékkel kapcsolatban.

2019. júl. 21. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Olvasd el arukereson vagy mobilarenan
2019. júl. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Árukeresőn előfordulhat hibás információ vagy nem tüntetnek fel valamit. A kérdező nem arra volt kíváncsi, hogy papíron mit tudnak az eszközök.


Nem használtam soha egyiket se. Én nekem ez az új képarány meg hátlap szín nem igazán jön be, de én egyenlőre a Huawei P szériája mellett tartok ki, szóval csak ajánlani tudom, mint egy korábbi model felhasználója. Bár ebből az új EMUI rendszerből tököm kivan, de ha nem használtad a régit nem fogod észre venni a különbség úgy, hogy ez nem hátrány.

2019. júl. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 - már olvastam mindent, ezért kicsit intuitívabban akartam tájékozódni


#2 - most jelenleg egy P9 Liteot használok, tehát szerintem ismerem a régebbi EMUI-t - azt mondod, hogy rosszabb, vagy úgy érted, hogy szokatlanabb?

2019. júl. 21. 20:46
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Sokkal rosszabb. Az egész arra megy , ki hogy úgy nézzen ki, mint egy iPhone. A hangerő szabályzó a fentről lehívható vezérlő egység és az állapotsáv. Na meg az alkalmazáskezelő. A képnézegetőt és a kamera alkalmazást is tönkre tették ezzel az iOS koppintással. Semmi értelme nincsen.


Pozitívumok:

Végre beállítható videó módban, hogy H.264 kódolással vegye a videót amit jobban támogat a gépem (4k esetében)

Képernyő videó felvétel esetén nincs 3 másodperces időzítés és belehet állítani, hogy ne rögzítse a mikrofon hangját.


Nagyjából ennyi ami jó...


Negatívumok vagy amit hiányolok:

Ahogyan említettem mindent felforgattak.

Az állapotsáv jobb oldaláról a WiFi, mobiladat es egyebek átkerültek baloldra ami nagyon zavar engem. Az alkalmazás lista ami eddig függőleges volt most víz szintes lett. A hangerő szabályzó ami eddig vízszintes volt most függőleges lett. Személy szerint és mivel a legtöbb ember a telefont függőleges helyzetben használja legtöbb esetben így számomra ez a megfordítottság újdonsága egyúttal szokatlan is, de irritál is. Az előző jobb volt. A kamera alkalmazásban a jobbról, balról behúzható menü eltűnt és egyetlen gomb és egy csúszka teszi ki ezt a szerepet. Időzítés közben nem lehet a képet azonnal elkészíteni, mint eddig. Ki kell várni meg lejár az időzítő. Az egész úgy kockább lett. A galéria eddig szintén függőleges helyzetben volt és fentről lefelé lehetett tekerni. Teljesen kényelmes volt. Most ilyen Windowsos kisablakos elrendezés. Egyszerűen borzasztó. Nem lehet megszokni. Állandóan a minden képet nyitom meg amiben mind a képernyőképek, letöltött képeket összemossa ami rettenetes idegesít. Az eddig rendszerezett mappáimat mostmár néha fejfájást okoz megtalálni. Egy képernyőkép után a bal alsó sarokban pár másodpercig ott marad a kép ami zavar.


Mi az amit hiányolok?

A telefonkezelőbe még mindig nincs rá lehetőség, hogy az összesített WiFi használatról diagramot lássák csak Mobiladatnál van diagram. Nem lehet beállítani, hogy az SD kártyára mentett képeim és a telefon tárhelyén lévő képeket egy mappába lássam. Hotspot hálózat létrehozás esetén csatlakozott eszközönként tudjam korlátozni a felhasználható mobiladat mennyiséget.

2019. júl. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igazán hasznos!
2019. júl. 22. 13:18
 6/6 anonim ***** válasza:

# 4

Sajnos az EMUI tényleg ilyen. Jellemző, hogy az új verziókban azt is megváltoztatják, ami az előzőekben jó volt. Megszokható apróságok, csak értelmetlennek tűnnek.

Nekem P20 van, elfogadnék egy P30-at. Nem lett nagyobb, mai viszonylatban a kisebbek közé tartozik. OLED kijelzőt kapott, a sebessége, optimalizáltsága kifogástalan. A kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasóját viszont nem irigylem.

Kiváncsi vagyok ha a P20 is megkapja az EMUI 9.1 frissítést, amivel jelentős javulást igérnek, közelebb kerül-e a P30-hoz sebességben.

2019. júl. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!