Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Karcolodik az iphone xs max...

Karcolodik az iphone xs max uvege a hátoldalán, gyüjti a mikrokarcokat?

Figyelt kérdés
A véleményeteket kérném, es erdekelne, hogy tokban, vagy anélkül a portol mennyire gyüjti a karcokat,mikrokarcokat?

2019. júl. 22. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Gyűjteni fogja a mikrokarcokat mindenképp, idővel lesz rajta, mivel a levegőben terjengő por tartalmazhat apró kristályokat, melyeknek nem tud ellenállni az üveg. Ez ellen a tok sem feltétlen segít, mert beporosodhat a hátlap és a tok között, de előfordulhat olyan is, hogy valamiért kiszeded és visszarakod, amivel megint csak a karcolódás esélyét növeled (érintkezik porral, belekerülhet a tok és a hátlap közé, tapizod, végig húzod a porszemeket stb.). Idővel ígyis úgyis karcos lesz, kivéve ha hátlapi fóliával befeded.

Nekem az S9-emen van egy dbrand "skin", avagy hátlapi fólia és maximálisan elégedett vagyok vele. Még csak jelét sem mutatja, hogy válna le a hátlapról, pedig tokba is rakoskgatom ki-be (egy ilyenbe: [link] Olyan, mintha beleolvadt volna a hátlapba, az alsó-felső részén a telefonnak épphogy, az oldalain pedig egyáltalán nem érzem a fólia szélét, ahogy végig húzom az ujjamat. Igaz, el is tököltem vele vagy 3 órát, mivel nem akartam elrontani lévén, hogy nem rendeltem pótfóliát, csak 1db-ot. Nem rondít, sőt, szerintem fizikai méretet nem növelve tökre feldobja a telefon kinézetét is, ráadásul tartós is, ha jól rakod fel. Otthon csak tok nélkül használom, ha úton vagyok akkor pedig simán ráhúzom a tokot, mint említettem nem válik fel a tok felrakásától vagy leszedésétől a fólia.

Igaz, nem Iphone XS Max telóm van, de szinte majdnem minden gyártó ugyanazt az üveget használja, ugyanúgy Gorilla Glass-t raknak a telefonjaikra (vagy azzal megegyező, meg nem nevezett üveget). Üveggel pedig vannak tapasztalataim, mivel elvből nem használok kijelzővédő fóliát/üveget, aminek látom is az eredményét, a mikrokarcokat. Ugyanez hátul is megtörtént, csak egy szervizes menet során végül lecserélték a hátlapot is, amit persze a szerviz benyelt, mert a munkalapon nem volt feltüntetve.

2019. júl. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod,akkor erdemes lehet felrakni egy foliat.. ment a zold kez:3
2019. júl. 23. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!