Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi értelme van a "menőzésen"...

Mi értelme van a "menőzésen" kívül az olyan iPhone toknak amelyiknek a hátoldalán ki van vágva az alma logo?

Figyelt kérdés

Sokszor nem értem, hogy miért támadják az apple fanokat (még magát az Apple-t megérteném az extra gusztustalan ületpolitikájuk miatt), valamint azt sem, hogy az iphone fanok miért nem ismerik be, hogy a funkcionalitás a vásárlásuk szempontjából sok esetben mellékes a társadalmi megítélés (szánalom ezt leírni egy telefon kapcsán) mögött.


Sokat gondolkodtam rajta, hogy mi értelme van, hogy az ember vesz egy telefontokot amin egy viszonylag nagy rész ki van vágva, hogy látszódjon az alma. Nyilvánvalóan az az egy funkciója van, hogy látszódjon.


Megkockáztatom, hogy az ilyen telefont használóknak legalább a 60-70%-a ilyen tokot vesz. Ezek után nem ellentmondás kicsit azt mondani, hogy nem "menőzésből" vette a telefont?


Félreértés ne essék, engem teljesen hidegen hagynak a telefonok, annyira mélyedtem bele, hogy a most lecserélendő Lumiám helyett egy használható telót vegyek. Nem is vagyok irigy azokra akik megtehetik hogy 300+ ezer forintot kiadjanak egy telóért (én is megtehetném, de egyszerüen sajnálnék ennyit kifizetni érte, nincs is nagyon szükségem rá, ettől persze másnak lehet), csak az ellentmondás feltűnt az okostelós topicokat olvasva.


2016. okt. 5. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Mintha egy "fapados Suzuki/Ford/Fiat" vs "minden extrával felszerelt Volvo/Audi/Mercedes" vitát olvasnék. Persze autó mind, de azért van némi különbség, ha teljesítményről, kényelemről stb. van szó.


Az Apple prémiumkategóriás, szép és megbízható termékeket gyárt. Szeretem az Apple termékeket, nem fagynak, stabilak, jó a kamerájuk, biztonsággal működik a felhő, normális frissítések vannak, nem felejtenek el frissítést tenni a pár évvel régebbi modellekre, nem kell szívni, ha operációs rendszert frissítesz stb. Csodás látni, ahogy a barátom a 20 ezer forintos kínai mobilokkal szenved, hogy működjenek, mindenféle IMEI-kódokkal meg egyéb hülyeséggel. Apple-nél beteszed a SIM-et, felhőből letöltöd az adatokat, és megy.


Egy 4S-t használtam 4 évig, semmi baja nem volt, ma is tökéletes, csak kártyafüggő volt, és nem volt kedvem a T-nél tizenezerért kikódoltatni. Lecseréltem egy SE-re, tökéletesen elégedett vagyok azzal is.


A notebookom is Apple. Nem a menőzés miatt, hanem azért, mert viszonylag értelmes méretű, súlyú és teljesítményű gépből ez volt a legjobb ár/érték arányú. Ha egy kilós gépet akar az ember, amin elmegy egymás mellett több program, akkor pc-ből sem kap olcsóbban mást. A PC-k ráadásul megbízhatatlanul szarok. A barátnőm 400+ ezres Sony Vaio laptopja három év után teljesen megadta magát, 80 ezerért cserélnék az alaplapját, ha egyáltalán volna, mert már nem gyártanak olyat... Egy régi McBookom meg 15 év után is megy hiba nélkül.

Szóval kb. ennyi. Igényes cuccok szemben sok másikkal. Ami meg más márkánál is úgy-ahogy igényes már, az meg nem kerül kevesebbe.

2016. okt. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Az, hogy mennyire igényes cuccok az apple termékek a többihez képest inkább ne menjünk bele... Az SE pont egy olyan telefon ami rohadtul kiábrándító, valahogy nem ezt várná az ember... legalább is számomra az.


A kérdésre válaszolva pedig kb semmi értelme a kivágott tokoknak a menőzésen kívül. Ha valaki ennyire szánalmas, hogy ezzel szeretné az egoját növelni, azt tudom sajnálni.

Nekem egy kivágott tokom sincs, jelenleg egy full fekete karbon hatású tokot használok az SE-n.

2016. okt. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"nem fagynak, stabilak"

Aha...mesélj még...


"nem kell szívni, ha operációs rendszert frissítesz"

Érdekes, a fele ismerősi köröm szidja a világot hogy miért frissült a rendszer...


"A PC-k ráadásul megbízhatatlanul szarok."

Csak úgy "ráadásul" a mai Apple gépek is nagyrészt ugyanarra az Intel hardverre épülnek mint a sima PC, laptop...


"Egy régi McBookom meg 15 év után is megy hiba nélkül."

Aha...kezdjük ott hogy az első Macbookot 10 éve adták ki...

2016. okt. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a kivágott toknak az égvilágon semmi funkciója nincs, max. annyi, hogy mindenki lássa ott egy alma.

én azért használok 6s-t, mert nekem az jó, a többiek nem érdekelnek. igaz, a tok sem kivágott, direkt csak egy fekete spigen tok van rajta, ami teljesen elfedi a telefont azt' csá :)

2016. okt. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Kedves 1#-es már megbocsáss de te magadtól vagy ilyen hül.ye vagy segítenek? "Nem lassú, nem fagy le" Ideje lenne felébredni barátom 2016-ban vagyunk elég rég. És látod mekkora öngól! Egy húz ezer forintos telefonnal hasonlítod össze a félmillóst? Normális vagy? Használj csak apple termékeket nyugodtan de legalább ne írj itt hül.yeségeket légy szíves. Az egész apple az idió.tákból él mint pl te.!
2016. okt. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmi.
2017. jan. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!