Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha vennék egy UHD tvt akkor...

Ha vennék egy UHD tvt akkor ezen a tv adások mennyivel lenne rosszabb minöségü mint fullhd tvn?

Figyelt kérdés

2019. aug. 1. 13:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kb 4x rosszabb lenne, mert ennyivel nagyobbra kell felskálázni.
2019. aug. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ez függ a képátló és nézési távolság viszonyától.

Bizonyos távolságról már nem veszel észre különbséget, mert ami felskálózódott, az ismét "összeolvad" és szinte ugyanott vagy.

2019. aug. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Eddig 1 régi lg 42la620 tvm van és ezt ugy beszéltük a családdal,hogy megkapják a gyerekek mi meg veszünk valami új tvt.Én 43" uhd tvre gondoltam és föleg tv adás lenne rajta nézve kb:2m távolságról.De ha nagyon pixeles lenne 2m nézési távolságról a tv adás akkor maradok a fullhd nál!Vélemény?
2019. aug. 1. 14:49
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A kérdést kicsit nem értem, az első választ meg úgy ahogy van nem...


Egyáltalán miért lenne rosszabb minőségű ugyanaz az adás 4K-n, mint 1K-n??? A felskálázott kép a legrosszabb esetben is csak jobb lehet a sima FullHD-nál. A minőségváltozást nehéz "elmesélni, leírni" mert az nagyon szubjektív és függ a tévé által alkalmazott felskálázó algoritmustól.

2019. aug. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmilyen felskálázást nem használna a 4K-s tévé akkor lenne a kép pont olyan mint a FullHD-s társáé!
2019. aug. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az 1080p ugyanolyan 4K-n is mint 1K-n, semmi különbség nincs. Akkor veszel csak észre változást, ha 4K tartalmat nézel rajta, akkor elő fog jönni a panel minden előnye és hátránya is.
2019. aug. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ha semmilyen felskálázást nem használna a 4K-s tévé akkor lenne a kép pont olyan mint a FullHD-s társáé!"


Mit kiabálsz?

Az biztos, hogy ugyanolyan lenne. A 4k TV közepén látnál egy kisebb téglalapot, ha nem lenne felskálázva.

Volt már ezen az oldalon, aki nem bírta felfogni, hogy a felskálázás lényege a kép kinyújtása, az egész felületre.

(Legalábbis e téma vonatkozásában.)

2019. aug. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A kép minősége akkor sem változik. Csak egy nagyobb képernyőre lesz "kitéve". Ez olyan mintha kicsit közelebbről néznéd. Ezt egy kicsit ellensúlyozza az hogy "4K-sítva" van tehát még jobb is lesz a kép mint az eredeti FullHD ezt kompenzálja - rontja - az hogy nagyobb felületre van kifeszítve.


erre írtam hogy a végeredmény relatív és készülékfüggő.

2019. aug. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Akkor milyen uhd tv ajánlatok 43" smartos legyen és max 120e ft lenne rá a keretem?Melyik uhd tv a legjobb választás 120e ig?
2019. aug. 1. 20:12
 10/14 anonim ***** válasza:
Árukereső nem jó nálatok?
2019. aug. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!