Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Sípol az Autós rádió. Hol, és...

Sípol az Autós rádió. Hol, és milyen vezetéket vegyek hozzá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az autórádió kábelezését szeretném újra csinálni. A szóban forgó autó egy 2000-ben gyártott Golf IV.

Az előző tulajdonos zenedoboznak használta, házi maszek megoldásokkal kötötte be a technikát, és amikor új rádiót szerelte be, eléggé szét buheralt mindent.

Persze a vásárlás idejére a technika ki került, én pedig vissza szereltem a gyári rádiót, de nem az igazi. Ha felkapcsolom a tompított fényszórót, akkor a rádió egy éles és magas hangon sípolásba kezd. A zene attól függetlenül hallható, csak nagyon zavaró a sípolás. Voltam már több boltban is (elektronikai illetve autós boltokban), de bárhol kérdeztem, hogy autó rádióhoz híradástechnikai vezeték van e, csak néztek rám és küldtek máshová. Az interneten sem jártam nagyobb sikerrel, de ott legalább már ISO csatlakozók vannak vezetékkel.

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy hol tudok venni méterre vezetéket a rádióhoz? Vagy érdemes lenne inkább már egy csatlakozót vennem? Vagy ezek meg se oldják a problémát?

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. aug. 13. 06:45
 1/6 Mr. V. ***** válasza:

A zavar forrását kéne megtalálnod, nem vezetéket vásárolni!

A legtöbb modern készülék belső zavarszűréssel rendelkezik, amelyik mégsem, ahhoz "isolator" vásárolható, ami egy "ground-lift" lényegében, tehát a testelést választja le, ha "humm" jellegű zavar észlelhető. (Pl. olcsó bluetooth rákötésénél, ha az eszközt elkezdik tölteni, akkor búg tőle a rendszer... ezt szűri ki.)

Illetve lehet kapni még zavarszűrőt is, amit a készülék elé közvetlenül kell bekötni, ez a gyújtás zaját (fordulatszám függő pattogás) tudja kiszűrni.


Az esetedben nem ilyen elektromos zajról van szó. A tompított fényszórót kell lekövetned, hogy ott mi a buhera. Rendes izzó használatánál nem történhet ilyen zavarás, ám ha ezt már egy xenon izzó, az ugye trafós, ami elég nagy zajt kelthet: "Xenon és egyéb nemesfémeket tartalmazó gázzal töltött gömböcskéjében a gőzt 20-25 ezer voltos feszültséggel kisütő fényszóró."


Azaz jóval nagyobb zavarforrás, mint a pár ezer voltos gyújtótrafó.


Ha a motorzaj nem hallatszik a rádióban, a fényszóró villogtatása sem, akkor neked nincs szükséged semmiféle szűrésre, hanem csak a fényszórót kövesd le és vedd ki az abban rejlő zavarforrást!

2019. aug. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Naiv gondolat volt azt hinni, hogy vezetékcserétől megjavul.

Autóhifis weboldalt nem akarom reklámozni, akad több is, ahol árusítanak ilyen célra sodrott tápvezetéket, készlet formájában is. Noha ők is kábelnek nevezik, ami szakmailag kicsit butaság (a kábel több, elszigetelt vezetőből áll, ez meg csak egy ér).

Megnéztem párat, példa kedvéért a keresztmetszet négyzetmilliméterben, utána szerepel a készlethez mellékelt olvadóbiztosíték értéke:


10 mm2 40 A (600 W)

20 mm2 60 A

25 mm2 100 A

35 mm2 150 A


A villanyszerelési célú sodrott vezeték rosszabb minőségű, a réz nem olyan tiszta benne, emiatt nagyobb ellenállást képvisel.

2019. aug. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Autóhifishez esetleg autóvillamosságihoz vidd el. Ha alapból értenél az áramhoz, nem lenne vészes megcsinálni, de így necces.
2019. aug. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fickó összekötötte az égve felejtett lámpa jelző zümmert a magnóval..
2019. aug. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

Valóban más felé izzót alkalmazok, projektoros lámpa van a gépkocsin, így jobbnak véltem hűtőventilátorral ellátott LED izzókat használni.

Bugyutának gondolnom ezek után a kérdést, de mivel gőzöm nincs az egészről, inkább megkérdezem : ez okozhatja a problémát ?

Válaszokat előre is köszönöm!

2019. aug. 13. 11:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyteljesítmányű LED-ekhez elengedhetetlen az elektronikus driver (kapcsolóüzemű áramgenerátor, vagy áramszabályzónak is mondhatjuk).

Az impulzusüzemben pedig benne rejlik a lehetőség, hogy ilyen zavarokat okozhat, ha nincs szakszerűen megoldva.

2019. aug. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!