Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Bluetooth hangszóró alapértelm...

Bluetooth hangszóró alapértelmezett hang eszközként, hogyan állítható be Android 9-en?

Figyelt kérdés

Kicsit részletesebben leírom mi is a gondom.

Adott egy Bluetooth-os fülhallgató amit eddig egy 7-es Androidos telefonnal használtam. Amikor rá nyomtam az értesítési sávnál hogy be legyen kapcsolva a Bluetooth, azonnal kapcsolódott és azon keresztül szólt minden.

Sajnos a 9-es Androidos telefonnál már nem ez a helyzet, ezen csak a média tartalmak szólnak és ezek csak akkor miután a Bluetooth bekapcsolás után a beállításokban a hang menü alatt kiválasztom miről szóljon a hang. Természetesen ha kikapcsolom a fülhallgatót vagy kikapcsolom a Bluetooth-t mindent csinálhatok újra.

Ebből adódik a kérdés hogy hol tudom beállítani hogy ha be van kapcsolva a Bluetooth és a fülhallgató is akkor az legyen az "elsődleges" hang kimenet?

A válaszokat előre is köszönöm



2019. aug. 15. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem automatikusan csatlakozik. Nem tudom te mit állítottál el. Próbáld mind két eszközön egyszerre bekapcsolni a Bluetooth vagy az eszközt. Párosítva vannak ?
2019. aug. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam bocsi, a lényeg hogy párosítás után csatlakozik automatikusan meg minden, de külön mindig be kell mennem a beállításokba és ott a hang beállításnál, ki kell választanom, hogy "Ez az eszköz" (Telefon külső hangszóró) vagy pedig a Bluetooth eszköz neve. Viszont hiába állítom be itt, ha minden egyes újra csatlakozásnál újra ki kell itt választanom, és nem látok olyan funkciót, hogy jegyezze meg a beállítást. Így ha visszateszem a töltő dobozba a fülhallgatót hiába csatlakozik automatikusan, nem az szól hanem a telefon hangszórója.
2019. aug. 15. 13:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán milyen külső hangszóró ez? Valamilyen kínai gagyi cucc? Lehet felsem ismerni hogy ez egy hangszóró. Bluetooth beállításoknál a párosított eszköznek a további beállításaiba van olyan, hogy média hang. Engedélyezed.
2019. aug. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha végképp nem bírod megoldani (még a telefon gyári visszaállításával sem), láttam múltkor többféle BT-alkalmazást, miután először is widgetet kerestem, amivel a képernyőn tudom kapcsolni ki-be.

Amellett láttam olyanokat is, ami különféle beállítások megjegyzését is szolgálja, vagy egyéb automatizmusokat, de ezeket alaposabban nem teszteltem, illetve egyelőre befejeztem kísérletezést, míg várok egy kínai rendelésre.

2019. aug. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!