Elektromos gitár kezdőknek?

Figyelt kérdés
Milyen árkategóriában gondolkozzak szerintetek? Milyen márkák élveznek előnyt? Akusztikuson játszom, de szeretnék ilyen ACDC, Metallica, The Doors jellegű rockot játszani, viszont sosem volt elektromos gitárom. Tanács, tapasztalatok? :)

2019. aug. 15. 12:57
 1/9 anonim válasza:

Cort, Ibanez amit ajánlok.

A test alakjáról annyit, hogy a Les Paulok nehezebbek egy kicsit, de próbálj ki több félét hangszerboltban, hogy neked melyik a jobb.

2019. aug. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Első vagyok. Nem tudom mennyit tudsz rászánni, nekem 50 ezer körül volt egy Cort. Az alatt nagyon nem is vennék.
2019. aug. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egy 50k-s gitárral mennyire lehet komolyan zenélni? Tartós, garanciás?
2019. aug. 15. 17:10
 4/9 anonim válasza:
használtan vegyél ha 50k körül akarsz ,de ugye tudod hogy venned kell még erősítőt is és erősítőböl érdemes inkább a jobbat nem gitárból. Ezt rengeteg teszt is alátámasztja
2019. aug. 16. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50-60 ezer egy normális Cort, azzal nagyon jól lehet.
2019. aug. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azt írod hogy akusztikus gitáron játszol. Fémhúros? Mert én anno azt csináltam srác koromban hogy vettem egy árva single coil pickupot és egy saját farigcsálású műanyag kerettel, és a reászerelt 6.3-as jack dugóval beragasztottam (celluxal) a gitár hanglyukába. :-D Valamint áthúroztam kényelmes 10-es elektromos gitár húrral. Valahogy úgy mint a Kurt Cobain unplugged koncert gitája volt anno. (ott van YouTube -on nézzed meg) Emlékszem hogy borzasztóan tetszett a hangja torzítva is és csak ezután vettem egy komolyabb USA stratocastert a kis pénzemből ami akkor új áron 110 ezer volt 93-ban. De ott lógott az üzlet falon egy használt juharfogós Tokai silver strat is amiért úgy bánom hogy nem adtam 35-öt :-(

Egyébként neked valószínűleg egy humbuckeres gitár kell ezekhez amit szeretnél, és Vintage VS6 SG-t tudom ajánlani. Ezek jó gityók tényleg. A Cort is de, na. Az 130-tól kezdődik ami talán mahagóni testű de még erre sem vennék mérget.

2019. aug. 19. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az a helyzet, hogy nem régóta gitározom, viszont az elmélete megvan, mert előtte bő egy évtizedet zenét tanultam, más hangszereken viszont több éve játszom. Szóval hogy nehogy azt higgyék csak hülyéskedem nekiálltam a nylon húros gitáromon ACDC-t, Metallica-t, 4NonBlondes-t meg Cranberries-t játszani. (És megy) Ezért kezdenék el elektromossal foglalkozni, azt viszont már egy kísérővel együtt, már aki majd tapasztaltabb, és felügyeli a fejlődés menetét
2019. aug. 19. 08:29
 8/9 anonim ***** válasza:
ibanez grg170dx
2019. aug. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha ezek mennek nylon húroson, akkor elektromossal se lesz gond. Szerintem menj be bármely hangszerüzletbe és ne sajnálj jó pár hangszert kézbe venni, mert a megszólaláson kívül a kényelem és tetszetősség is fontos. Ott látod milyen a gitár minősége, súlya és miegymás.
2019. szept. 12. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!