Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitár kezdőknek?

Elektromos gitár kezdőknek?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni gitározni. Inkább elektromos gitáron szeretnék játszani. Csak magamnak, otthon, egyelőre semmi nagyobb célom nincs vele. Nincs semmilyen gitár tudásom, akkusztikuson sem játszok. Milyen gitárt, illetve erősítőt ajánlanátok nekem? Legjobban a Nirvana zenéihez hasonló hangzást szeretnék elérni.

2019. máj. 20. 23:24
1 2
 1/11 Mojjo ***** válasza:
Mennyit költenél a teljes szettre?
2019. máj. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mennyit szánnál rá, melyik forma tetszi a legjobban? Erősítő megvan, az is legalább annyira fontos mint a gitár. Én 50 ezer altt a helyedben még kezdésnek sem biztos hogy vennék gitárt. Ha minél olcsobb szeretnéd hogy legyme akkor egy Squaret tudok ajánlani, egyszer volt szerencsé kipróbáni egy stratot, nekem eléggé bejött, persze nem egy rendes Fender de attól az áráért jó. A mustangot vagy egy egyeb formát is bátran ajánlom. Ha a Les Paul tetszik akkor a Vintagr V100, és legfeljebb egy idő után cseréled a szedőket.
2019. máj. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát kb. 120E-ret, de mondjuk nem kéne annyira profi, meg a legdrágább, de azért egy viszonylag jó minőségűt szeretnék, ami mondjuk a tanuláshoz tökéletes, amivel az alapokat meg tudnám tanulni és rövidebb, egyszerűbb dalokat eltudnék vele játszani.
2019. máj. 20. 23:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Úgy mindenestől 120 vagy csak a gitárra?
2019. máj. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
És a stílus? Milyen stílusú dalokat jatszanál vele? Kik inspirálnak?
2019. máj. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Mojjo ***** válasza:

@5: Leírta a kérdésben. Utolsó mondat.


@Kérdező: lehet, hogy én akkor egy Squier Bullet Jaguar-t mondanék, a Jaguar Kurt Cobain kedvelt gitárfajtája volt. Eléggé más, mint a legtöbb gitár (jóval rövidebb menzúra), de ha pl később egy Fender Mustang-ra váltasz, ami tökéletes ehhez a hangzásvilághoz és nem is egy vagyon, pont megszokott érzés lesz, mert az is ugyanolyan.

Erősítőnek pedig egy Boss Katana 50 belefér a keretbe, így pedig lesz egy brutálisan sokoldalú erősítőd, ami jó darabig minden igényedet simán ki fogja szolgálni.

2019. máj. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazából elég széles a skála, mert mondjuk tetszik a Nirvana, Guns n Roses, Airon Maiden hangzása is, amik meg igazából más-más hangzást kölcsönöznek, más-más stílusuak. Tehát lényegében ők inspiralnak, de nem teljesen tudom, melyik az én stílusom. De jó lenne bármelyik kezdeshez igazából
2019. máj. 21. 00:02
 8/11 anonim ***** válasza:
@6 bocsánat... Már este van meg elkezdtem a kérdéseket darálni és hirtelen csak atfutottam amikor visszaolvastam. A Boss kata szerinte m az utobb felsoroltakra is kellően megfelel. A Jaguar mint ahogy Mojjo írta Nirvanahoz tényleg egy fantasztikus hangszer, de Maidenhez vagy Gnr-hez negezen tudom elképzelni. Bár még nem volt szerencsém kézbe fogni azt a darabot, így lehet. Egy Humbucker szerintem mindenképpen ajánlatos.
2019. máj. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek:)🎸
2019. máj. 21. 00:24
 10/11 Mojjo ***** válasza:

Gunshoz, meg Iron Maidenhez én sem Jaguart vennék. Nirvanahoz meg igen. Szóval ez így nehezebb ügy. És ha jó erősítőt akarunk (és miért ne akarnánk azt? :D ), akkor elég behatároltak a lehetőségek.

Esetleg egy Cort G100 HH amit így mondanék.

2019. máj. 21. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!