Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyiből jön ki egy elektromo...

Mennyiből jön ki egy elektromos gitár kezdőknek?

Figyelt kérdés

Nyilván nem csak maga a gitár, hanem a hozzá tartozó erősítő és egyebek. Nem értek hozzá, viszont nagyon csábít, hogy megtanuljak gitározni itthon, egymagam.


Kezdhetnék akusztikuson is, de ha az bejön, úgyis vennék egy elektromosat, és inkább avval kezdek.


Tehát a kérdés inkább az lenne, hogy a gitár árán kívül mennyit kell rászánni még dolgokra? Mivel lakóházban élek, így nem igazán szeretnék nagyon hangosan játszani, így olyan nagy erősítő és egyebek nem lennének szükségesek.



2019. júl. 5. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gitár, erősítő, multieffekt, hangoló, kábel, pengető. Az erősítő nem is feltétlenül szükséges, az effektbe dughatsz fejhallgatót. Hangolót is tartalmazhat az effekt. Ha mégis veszel erősítőt, akkor is ki kell jönnöd 100 ezerből. Ha nagyon spórolsz, 70-80 ezer is elég lesz.
2019. júl. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Multieffekt elmondhatatlanul fölösleges egy kezdőnek.
2019. júl. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem értek hozzá, ezért tettem fel a kérdést.


Eleve úgy gondolkodtam, hogy használt gitárt vennék, és ehhez csupán annyit még, hogy jól szóljon, semmi flanc. Mennyi pluszba jönne ez ki még?

2019. júl. 7. 09:07
 4/10 anonim ***** válasza:
Erősítővel együtt simán kijön egy belépő-szintű, de normális gitár 50 ezer környékén. Nekem egy Fender Frontman 10G-m van, és egy Cort X1-em, többnyire fejhallgatóval szoktam én is gyakorolni. Egyéb költség lehet még a gitártok, pengető, heveder, hangoló. Egy normálisabb, párnázott gitártok 10 ezer Ft környéke, a többi dolog meg már elhanyagolható, filléres összeg. Ha totál kezdő vagy, felesleges multieffekt, meg effektpedál, meg csöves erősítő, stb.
2019. júl. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Az árak, amiket írtam, azok pedig nem használt árak, hanem vadonatúj dolgok. 50 ezer forintból már egész jó, és hasznáható kezdő szettet ki lehet hozni. Ha pedig ráérzel, és rákattansz, akkor meg később veszel valami magasabb kategóriás hangszert használtan. Én már évek óta nyúzom a Cortomat, de még mindig szeretem. Menj el egy hangszerboltba, és próbáld ki az olcsóbb kategóriás dolgokat. Ha mindenképpen elektromos gitárt szeretnél, skippeld az akusztikusat. Totál felesleges, és úgysem fogod élvezni a gyakorlást, mert nem fogod szeretni a hangzását. Én annak idején a nagybátyámtól örökölt akusztikuson kezdtem, de hamar megutáltam, mert sosem volt elég metál. :)
2019. júl. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
@4/5 sajnos nem mindenki van így vele... Én például egy kezdőnek aki akár csak 50 vagy 100 ezret szán rá összesen, akkor mindenképp használtat ajánlanék. De mindenképp egy olyannal menj megvenni aki ért a gitárokhoz, mert ő talán meg tudja állapítani hogy mennyire jó az a gitár. Én újonnan egy 5p ezres gitárral kezdtem, meg egy20 ezres erősítvel, és én őszintén akár mennyire is imádok gitározni, nem szerettem azt a gitárt+erősítőt
2019. júl. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
100k. Hangszer, kombó, füles, multi. Utóbbi azért, mert feltételezem, kérdező YouTube tanulásba fog kezdeni, és nincs kiábrándítóbb, mint amikor nem tudunk a választott hősünk hangján megszólalni.
2019. júl. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsónak: hangszer kombó oké. Ez így alaphangon önmagában 100 alap kiegészítőkkel. Multit ennyire olcsón (akar használtan 50) semmi értelme vásárolni. Nem hogy nem fog szépen szólni, de csak élszúrja az erősítő hangját. És ha egy adott gitáros(ok) hangzása a cél akkor meg vegyen egy a gitáros erősítőjére hasonlítő erősítot. Multieffektben (ha csak nem egy minőségi darabról van szó, ami nem 50-né kezdődik) amúgy is csak díszítésre szolgáló elemeket érdemes használni pl. tremolo, phazer stb.
2019. júl. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első gitár-kombó szettemet 30 ezerért vettem. Tökéletesen meg voltam vele elégedve. Alkalmi vétel volt nyilván, 50-ből használtan nagyon kényelmesen ki lehet jönni, ezután 5 ezer szintén a kábel, heveder. Ha pedig most állnék vásárlás előtt, szintén bőven ki tudnám hozni 50-ből.
2019. júl. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Waff ***** válasza:

Én is inkább 100 ropi körüli összeget mondanék, és ebből természetesen minden cuccot kizárólag használtan!

Fentebb írta valaki a Cort X1-et, meg a Fender frontman 10G-t. Talán ez az egyik legrosszabb választás, mind az erősítő, mind a gitár iszonyat gagyi.

2019. júl. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!