Plex, frissítés után LG tévén, miért csak a képernyő bal felső harmadában jelenik meg?

Figyelt kérdés

Ma frissítette a tévé (LG OLED 55EG910V) a Plex server lejátszóprogramot. Eddig probléma nélkül ment, frissítést követően viszont a filmek a tévé képernyőjének bal felső sarkánál, a kép kb. harmadában jelenik meg. :-(

Az LG nem tudott tanácsot adni, mi lehet a probléma! :-( LG szervizt hívjam ki, majd megnézik. De nem biztos, hogy tudnak segíteni. :-(

Persze, a tévé garanciája egy hónapja járt le. :-[

A számítógépen nincs elállítva a Plex (szerintem). A legjobb lejátszási minőség van beállítva, a kisebb felbontású filmeket pedig javítja a plex és teljes képernyőben játssza le. Mindevvel eddig nem is volt gond!

A tévé vissza lett állítva gyári beállításokra, mindent újra telepítettem, de a probléma még mindig fennáll. :-(

Plex esetén a tévé nem engedi a képarány állítást, amit eddig engedett!

[link]

[link]

[link]



2019. aug. 21. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez nem a tévé hibája hanem a lejátszóé. A kisebb felbontású filmeket eredeti felbontásban játssza le, nem skálázza fel. A kimenet formátumát állítsd át, hogy a film felbontásával egyezzen, akkor a tévé felskálázza.
2019. aug. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az van beállítva! Nem is lett elállítva a számítógépen a plex. Eddig ment is, amíg a tévé nem frissítette a plex-et.


A képeken látható film, pl.: Full HD, tegnap még teljes képernyőn néztem.

2019. aug. 21. 19:28
 3/9 Szirty ***** válasza:
50%

Egyébként volt bármi okod arra hogy frissítsd?

Nem jól működött vagy csak remélted hogy a frissítés után "magasabb és szebb" lesz?

2019. aug. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem indul el frissítés nélkül, tehát nem választható. (az indítás felirat helyett a frissítés jelenik meg) Ugyanakkor a Netflix is frissített, az szerencsére megy gond nélkül.
2019. aug. 22. 01:36
 5/9 A kérdező kommentje:

Külföldi fórumokon is sokan panaszkodnak ma, tehát, nem egyéni jelenség. Másoknál is ez a frissítés kavart be. :-(

Megoldás még nincs :-( :-[

Persze, ott is azt beszélik, hogy a 2017-es LG tévéket érinti főleg. Az újakkal nincs gond, mert újabb op rendszert használnak. Nekünk is az van. Összeesküvés elmélet ide vagy oda, ilyen kis rejtett hibákkal veszik rá az ebereket az új készülékek vásárlásával.

2019. aug. 22. 03:06
 6/9 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, nekünk is a régi van sajnos. :-(
2019. aug. 22. 03:07
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
1-2 hónapja volt még ilyen.. akkor 1 nap alatt megoldották plexék.. kár volt visszaállítsd a tvt!
2019. aug. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Most néztem én is valóban van frissítés HA a store-n keresztűl akarod megnyitni a plexet a tv.n de máskor az alsó sávból inditsd és akkor nem muszáj frissíteni!
2019. aug. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A Plex saját fórumán sokan panaszkodtak, így másnapra újabb frissítéseket hoztak nyilvánosságra, ami megoldotta a problémát. Ismét minden szépen működik! :-)
2019. aug. 26. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!