Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért füstöl ez a TV 3-4 óra...

Miért füstöl ez a TV 3-4 óra után?

Figyelt kérdés
Adott egy Telefunken PALcolor TV. 3-4 óra után elkezd füstölni, de csak 1-2 percig. Nem vág le semmilyen biztosítékot és semmi hiba sincs a képbe meg sehol. A TV üzemképes továbbra is hibátlanul. Olyan mintha papír égne benne, belenéztem de semmi papírt nem látok pedig égett papír szaga van. Ez mitől lehet?

2019. aug. 22. 18:26
1 2
 1/12 Zzzoli ***** válasza:
100%
Ezt itt így senki sem fogja tudni megmondani sajnos. Neked kell sok időt és sok fáradtságot beleölni. Tévét szétszedni, úgy figyelni, esetleg ha ismerősnek vagy valakinek van hőkamerája figyelni vele, szaglászni idő elteltével, átnézni tüzetesen ellenállásokat, forrasztásokat, nem látszik-e valahol melegedés nyoma.
2019. aug. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A szaglászás sajnos nem túl jó megoldás, mert még mindig nem ment ki belőle az előző füst szaga és szerintem nem is fog :/ Marad a figyelés szerintem
2019. aug. 22. 18:43
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Figyelni kell, mert rövidzárlatot okozhat, tüzet is!
2019. aug. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A trafóban + a képcső tekercselésében van papir, ezek közül forrósodhat valamelyik.
2019. aug. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát, ahogy elnéztem a belsejét nem is csodálkozok. Sűrű fekete kosz, por vagy nem is tudom mi van rárakódva mindenre. De olyan, amit sűrítettlevegő, vagy akár kompresszor nem visz ki. Ezt hogy lehet kitisztítani? Tényleg mindenre rá van sűrűn rakódva. :/
2019. aug. 22. 21:17
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kapargasd meg mondjuk fogkefével.
2019. aug. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"A trafóban + a képcső tekercselésében van papir, ezek közül forrósodhat valamelyik."

Ez konkrétan butaság, régen is nagyon ritka volt már a papír, de az is műgyantával volt kezelve és ilyet nem produkál.

A kérdésben felvázolt jelenség leggyakrabban úgy áll elő, hogy egy kondenzátorból kifúj az elekrolit, annak van egy jellegzetes szaga.

Vagy előfordulhatnak egyéb hibaforrások is.

2019. aug. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Pontosabban szaga és füstje is.
2019. aug. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A füst az ilyen feketés, sűrű és büdös. Mint az égett papír. De ha hagyom hűlni kb 10 percig a TV-t utánna megint 3-4 óráig hibátlanul üzemképes, de a füst után is szóval ez az érdekes nekem
2019. aug. 23. 10:34
 10/12 A kérdező kommentje:
Azthiszem megvan a baja. El van repedve az elektroncső? (Azthiszem így hívják) és ott van fekete korom is gondolom onnan jött a füst.
2019. aug. 23. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!