Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.9 TDI AFN turbócsere után...

1.9 TDI AFN turbócsere után miért füstől a rezonanciacső?

Figyelt kérdés
sziasztok az lenne a kérdésem hogy valaki járt e már igy minnt én hogy a kocsimon ami egy (1.9 TDI) tipusu motor van benne és AFN motorkodu. na most ezen cseréltem turbót egy 131 lovas pd torbót raktam fel (1749VA) és azt vettem észere hogy mikor bekapcsolom a fütést akkor "égett" olaj szagot érzek az utastérben gondoltam biztosan a szerelés utáni olaj ami rajta maradt bizonyos alkatrészeken leég és nem fogom érezni. de a rezonanciacső még most is füstöl és onnan jön be az utastérbe a szaga kérdésem az hogy lehetséges hogy a turbó annyira hordja az olajat hogy a meleg részbe is beveri? a másik tünete az volt hogy az autó alatt 55-ös nyitott rendszer van és néha-néha egy egy gázadásnál fehér pamacsot köp de ez a jelenség 1-2 szer van. sok embert megkérdeztem de nem tudtak "ielégítő" álaszt adni valaki tudna segteni?

2019. máj. 17. 07:49
 1/5 anonim ***** válasza:

sok embert megkérdeztem de nem tudtak "kielégítő" választ adni


Akkor vidd el egy rendes szerelőhöz!!

2019. máj. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nékem is égett olajszag jön be, afn tdi szintén. Kíváncsi vagyok a megoldásra.
2019. máj. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért taknyolod? Felraksz egy bármilyen turbót a bontóból hátha jó lesz?
2019. máj. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
lyukas a rezonancia cső
2019. máj. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kérdeztem már több szerelőtől és egyik se tudta a választ... :/ többet szeretnék kihozni az autómból nem taknyolgatom most ha veszek a bontóból egy turbót fenn áll annak az esélye hogy ugyan olyan rossz. a hétvégén vettem a fáradtságot és meg néztem hogy miért van ez nem nem a lyukas rezo csőtől sajnos amit felraktam turbó lóg és annyira hogy a meleg oldalba is behordja az olajat az előző tulajnak túltöltött mert le volt tapadva a geometria én úgy vettem meg h ki lett takarítva de valószínű hogy nekem is jelentkezni fog előbb utóbb. azért van olaj szag mert az olaj elkezd elégni a kipu csőben és ez csak a rezócsön tud bejönni az utastérbe. magyarul vettem egy szar turbót sajnos... :/
2019. máj. 24. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!