Válaszolnátok routerrel kapcsolatos kérdésre? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nem sokat tudok a wlanról, illetve a megosztásról, szóval kérlek mellőzzétek a cikizést, és csak értelmes válaszokat adjatok. Köszi előre is.

A probléma az, hogy a modemem nem abban a szobában van, ahol a számítógépem. Viszont bajos lenne kábellel megoldani. Ezért gondoltam a vezeték nélküli megoldásra. Megoldható ez egy router segítségével? (Nagy megkönnyebbülés lenne, mert így két gépet tudnánk használni a tesómmal) És ha igen, az nem fogja befolyásolni a net sebességét? (a 2 szoba egymástól kb. 10-15 m-re van)


2010. júl. 14. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Szevasz!

Én inkább kábelben gondolkodnék, de Te tudod.

A dolog WiFis routerrel megoldható, de mindkét gépnek rendelkeznie kell WiFi-vel.

A két szoba mindegy milyen távolságra van, a WiFis router és a gépek távolsága az érdekes. A 10-15 méter már problémás lehet, kérdés milyen falak vannak közben.

A net sebessége ilyen elrendezésnél már csökkenhet, és kérdés milyen teljesítményűek a WiFi eszközök. Egy PDA vagy mobiltelefon kevesebbet tud, mint egy laptop, ezt vedd figyelembe. Látatlanban nem igazán lehet többet mondani.

Magánvélemény: ha a legkisebb lehetőségem van, nem bízom adatforgalmamat sokak által befogható WiFire, még akkor sem, ha nyilván titkosítva van.

2010. júl. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

váááá miért pánikolnak emberek a wifitől ... fogja be aki akkarja hogy ha olyan dolgot csinálok ami gázos az úgyis ssh -n megy a mi titkositot ... aztán ember legyen a talpán aki liveba encodol 128-256 biten titkositott adatot.


Nó de hogy válaszoljak is, igen természetesen megoldható, veszel egy wifi routert meg a két eszkőzbe wifi adaptert ha még nincs és kb. kész is. útána össze hangolni beállítani még kb. fél óra. Hogy ha gyenge a jel akkor a vevő oldalra lehet kapni 3-4< ezer ft.ért extra antenát, és akkor meg oldodik minden gondod. A net sebbesége attol függ hogy milyen hogy mire használja a tesód, ha pl. ő torrentezik akkor jelentősen lassab lesz, de ez már csak meg1egyzés kérdése.


üdv,

2010. júl. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Áh nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat.

Szerintem cselekedni fogok, és veszek egy routert. Milyen márkát ajánlanátok?

2010. júl. 14. 21:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Na megint megszólalok..

Sokan másra jobbra esküsznek, nekem a családban vagy 8 TP-Link-es eszközöm van, még egy se romlott, van amelyik 3 éve csak áramszünetkor pihen.

Nekem egyébként most, hogy ne kelljen annyi vackot villannyal ellátni ADSLmodem+Router-Wifi eszközöm van.. Kiváló.

Olcsó árai vannak: IPON.hu Wlan-Ok.hu de van más is, én itt szoktam..

2010. júl. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is a TP-Linket ajánlom, ez a második routerem, az elsővel semmire sem mentem, még a számitástechnikus sem tudta megcsinálni (pedig Media Marktban vettük, nem valami noname helyen).
2010. júl. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Okés. Ismét köszönöm a válaszokat! :)
2010. júl. 15. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!