Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magántanulósággal kapcsolatos...

Magántanulósággal kapcsolatos kérdéseimre válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Mi van, ha elutasitjak akervenyem? Lehet -e ujra probalkozni?

(betegseg miatt beadott kerelem)

az igazgato dont a kerelmem elbiralasarol?

van -e arra lehetosegem, hogy bejarjak az iskolaba amikor csak tudok es megirjam a dolgozatokat vagy mindenkepp felevi evvegi vizsga kell?? tehat ugy gondoltam hogy mondjuk amikor a tobbiek temazarot irnak akkor enis veluk irom es arra kapom meg a felevi jegyeimet nem vizsga alapjan mert arra kulon nem tudnek keszulni ennyi tantargybol...???

es egyebkent ugy jarok be a suliba ahogy akarok tehat bejarhatok ugyanugy ??

es a keszsegtantargyakbol automatikusan megadja az igazgato a felmentest vagy azt is kervenyezni kell?? ( tan. modszer tan, tesi, kommunikacio....) vagy hogy van?


bocsanat a sok hibaert de telefonrol irok....


2011. szept. 23. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem nem utasították el a kérvényem így nem tudom, hogy mivan, ha mégis.

Nekem ai igazgató döntött.Én betudtam járni az órákra, feleltem, dolgozatokat is írtam, így sohasem kellett vizsgáznom 1 tantárgyból sem.

Úgy jársz suliba, ahogy akarsz.Nekem még anno nem volt kommunikáció, tan.módszertan.Szakos voltam, így csak tesim volt,azt is osztályozták.Magatartás, szorgalom jegyeket pedig nem kaptam.De én már 10éve érettségiztem, most nem tudom mi a helyzet ez ügyben.

2011. szept. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bárki lehet magántanuló. Nem csak a sportolók és a betegek!!!

A szüleidnek ki kell tölteni egy ilyen kérvényt (formailag persze kell írni egy indokot)beadni az iskola igazgatójának akinek 3 napon belül tovább kell küldeni azt a területileg illetékes jegyzőnek. Ha nem talál olyan okot vagy családi körülményt ami miatt meg tagadhatná az engedélyt, akkor biztos megadja.

Félévenként kell osztályozó vizsgát tenned minden tantárgyból.Kivéve a készség tárgyakat (torna, ének, rajz, technika) mert a magántanulók ezek alól alapból fel vannak mentve.


NEM az igazgató dönt! Ő max javasolhatja a jegyzőnek, hogy egyetért-e vele vagy nem, de dönteni a JEGYZŐ dönt!

BÁRKI lehet magántanuló!

Ha netán mégis elutasítanák akkor fordulj az oktatási jogok biztosáhot Dr Aáry Tamás Lajoshoz és ők elintézik.

2011. okt. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!