Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Samsung ue40ju6550 Hang és...

Samsung ue40ju6550 Hang és háttérvilágítás van de kép nincs mi a baja?

Figyelt kérdés
Sziasztok minden cserélve egy működőképes tv ből (törött volt) de ugyanúgy nincs kép minden funkcio működik (kattog a hangszoro ahogy nyomkodom) valakinek valamilyen ötlet?

#kép #TV #ledek jók
2019. szept. 24. 10:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Vagy elcsesztél valamit, vagy a törött kijelző zárlata kárt okozott a T-con panelban is.

Azzal együtt kellett volna cserélni.

2019. szept. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vagy félrevezettél a kérdéssel, mert nem bírtad leírni, hogy nálad ez mit jelent: "minden cserélve".
2019. szept. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Van egy tv-m aminek teljesen ép kijelzője van ennek a tv-nek nincs képe hangja háttérvilágítása igen szereztem egy töröttett ugyanazzal a számmal a "minden kicserélve" azt jelenti hogy a törött tv komplett belső alkatrészeit ( alaplap tcon táp kápbelek ) átraktam az ép kijelzőjű tvbe a probléma sajnos ugyanúgy fennáll pedig láttam hogy a törött tv-n volt kép
2019. szept. 24. 12:38
 4/12 anonim ***** válasza:

Vannak olyan LCD-hibák is, ami nem törést jelent, hanem az LCD belső zárlata miatt nincs kép, vagy a ragasztott T-con panelon van hibás alkatrész. Utóbbi lehet javítható, az LCD nyilván nem.

Itt az LCD szélénél látható hosszú panelról beszélek, ami a ragasztott, filmszerű kábelekkel egyben van a kijelzővel.

Azért nem írom, hogy COF (chip on film), mert chip azokon nincs általában. Esetleg a kijelző oldalánál lehet még COF is.

2019. szept. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Vagy lehet túlzás, hogy "általában", inkább is-is.

A töröttel láttad a képet, de attól még nem árt a másik T-con panellel is kipróbálni, csak a biztonság kedvéért, ha nem is kecsegtet nagy reménnyel.

2019. szept. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kiprobáltam hogy a törött tv be építettem az én tvm belső alkatrészeit elvileg ha mutatott képet a meghozatalakor törötten akkor ennek a nyákpanelja elvileg jónak kellene lennie de ugyanazt produkálja mit a másik
2019. szept. 24. 13:04
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat
2019. szept. 24. 13:04
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem egy Samsunggal találkoztam, ami LCD-zárlatos lett.

A dolog érdekessége, hogy a zárlatos ág kiiktatására vannak trükkök, mint például a szalagkábel csatlakozójának celluxos kiszigetelése.

Próbáltam én is, noha a kép megjelent, de nem volt tökéletes. Nyilván nem is úgy tervezik, hogy felesleges erek lennének, csak néha bejön állítólag.

2019. szept. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De olyannal is találkoztam, aminek a szélső panelját sikerült megjavítani (nem UHD).
2019. szept. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszod
2019. szept. 24. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!