Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » USB-s LED szalag tv háttérvilá...

USB-s LED szalag tv háttérvilágítás nem terheli túl a készüléket?

Figyelt kérdés

Vennék egy ilyen szettet, mert komplett, nem kell vele bíbelődni, egy perc felszerelni. A tévével együtt kapcsol be és ki, s kíméli a szemet, ha nem vaksötétben nézem a műsort.

Más megoldás is szóba jöhet persze, nem csak ez.

Ha mégis e mellett döntök, nem terheli túl a készüléket? S ha az nem is jelez hibát, bírja is, de nem csökken mégis a tv élettartama amiatt, hogy egy világítást is meg kell hajtania?


(Azt olvasom több helyen, hogy a kétoldalas ragasztó nem a legjobb a szalagon, de ez kevésbé izgat.)


2018. szept. 26. 09:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, azt nem írtam, pedig fontos: a kinézett modell 3,6 W-os.
2018. szept. 26. 09:45
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem terhelném fél amperen túl.
2018. szept. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez 0,72 amper
2018. szept. 26. 09:55
 4/11 A kérdező kommentje:
Viszont, ha 60 centire vágom (az elég, akkor 0,42
2018. szept. 26. 09:57
 5/11 anonim ***** válasza:

Hiába számolsz a névleges áramfelvétellel, az csak az elmélet.

A gyakorlatban a LED-ek szórása miatt inkább kevesebb szokott lenni, továbbá az USB-csatlakozós szalagokat (amiket TV-khez is ajánlanak), eleve úgy szokták belőni tudomásom szerint, hogy ne legyen több a standard 500 mA-nél.

TV-kben az USB-csatlakozók áramellátására vannak olyan IC-k, ami a védelmet és áramkorlátot biztosítja, ezért azt nem tudod tönkretenni. De meggyőződhetsz róla feszültségméréssel is: túlterhelve elkezd esni az 5V. Ezt a szalag elején, betápjánál kell mérni.

Vagy árammérésre végy egy ilyet, vicces árával senkit nem vág földhöz:

[link]

2018. szept. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Vettem egyet, működik is, de mást vártam. Igaz, csak 2000 forintokba került, de annyit is ér csak. 24-60 colos tévéhez való, RGB.

Én egy 24 colosra ragasztottam fel, de rövid, csak felülre elég egy csíkban. A színváltós üzemmód csak bosszantásra jó. Fehér gyakorlatilag nincs (mondjuk fotósként nem is gondoltam volna, hogy a három led tökéletes fehéret ad), fényereje hangulatvilágításnak is nagyon kevés.

A zöld elfogadható, a többi szín csak zavaró.

Ezzel semennyire nem kímélem a szemem, az biztos.

De legalább nem adtam ki érte sok pénzt.

2018. szept. 30. 07:46
 7/11 anonim ***** válasza:

Vegyél sima fehér 12 voltos led szalagot, meg egy ilyet:

[link]

2018. szept. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az előzőnek nem sok értelme lenne, mert 5V x 0,5A = 2,5 W lehetséges teljesítményből kiindulva, a 12 V-os kimeneten az már csak 200 mA terhelhetőség lenne, de még annyi sem, a konverziós veszteség miatt, amit az átalakító elfűt.

A LED-szalagok meg eleve nem takarékosak, mert ellenállásokkal van megoldva rajta az áramkorlát (LED-ek áramgenerátoros jellegű meghajtása).

Például a 12 V-os szalagon a LED-ek hármasával vannak sorba kötve, plusz egy ellenállás állítja be a kb. 20 mA áramot. Így nagyjából négyfelé oszlik a teljesítmény, vagyis elmondható, hogy az ellenállás egy 4. LED szerepét játssza, viszont fényt nem bocsát ki, csak fűt.

Az 5V-os szalagon minden LED egy ellenálláson keresztül kapcsolódik az 5 V-ra, nyitófeszültségek nagyjából:


fehér: 3 V

R: 2,5 V

G: 3,5 V

B: 3,5 V


Többi jut az ellenállásokra. A LED-ek névleges árama itt is 20 mA, de az USB korlátai miatt inkább lejjebb szokták "hangolni", hogy az egész szalag 500 mA alatt maradjon (nyilván ez most az USB-csatlakozós szalagokra értendő).

2018. szept. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Publikus témában ne írj privát üzenetet, főleg ilyen ostobaságot:


"Gondold át még egyszer ..."


Ugyan mit gondoljak át? Érvelj kispajtás szakmai alapon! Mi a bánatod?


Ha értelmes hozzáfűznivalód nincs a témához, akkor privát üzenetben se fárassz a butaságoddal!

2018. okt. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ugyan mit gondoljak át? Érvelj kispajtás szakmai alapon! "

Minek, úgysem értenéd.

2018. okt. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!