Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha rendelek valami használt...

ZZack kérdése:

Ha rendelek valami használt számítógép alkatrészt, és nem személyesen intézem az üzletet hanem pl postával és kapok a dobozba egy darab követ, vagy csak egyszerűen defectes a termék akkor olyankor mivan? Kidobtam az ablakon az árát?

Figyelt kérdés

2019. okt. 26. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Csalasert tehetsz feljelentest...de nem er annyit az egesz hercehurca
2019. okt. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha követ kapsz, nem fizeted ki. Ilyen egyszerű. Ha rossz a termék, az már necces. Megbízható (sok pozitív értékeléssel rendelkező) eladótól kell vásárolni, akkor valószínűleg nem csapnak be.
2019. okt. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Régen a Vateráról rendeltem többet (míg nem álltam be a kínaira), egyik alapszabályom volt, hogy csak annyit utalok előre, aminek az elvesztése még nem tragikus.

Utánvéttel egyébként nem szívesen postáznak az eladók, mert sok a trehány vagy jellemtelen vásárló, aki vagy elfelejti átvenni a csomagot, vagy már nem is akarja, mert arcátlanul meggondolta magát. Ekkor az eladó pedig ráfázott, mert a kezelési költséget nem kapja vissza, csak az árut.

Másik az eladó tevékenységének, kommunikációjának ellenőrzése.

A Jófogáson csak az aktuális hirdetéseit lehet listázni, ami nem árul el olyan sokat, legfeljebb annyit, hogy alkalmi vagy rendszeres eladó.

2019. okt. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még előbb kimaradt, hogy nekem elküldtek mindent rendesen, egy volt, amire sokat kellett várni, az egy idióta volt szerintem. Csak nem részletezem, hogy miért, mert beazonosítható információk lehetnének.
2019. okt. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"kapok a dobozba egy darab követ"

Benne van a pakliban.

Nekem pl. 18 ezerért még követ sem küldtek.

A feljelentésnek az lett a vége, hogy nem bűncselekmény, hanem szabálysértés, de azért ejtették.

De nem szimplán csak úgy, ki is nyomozták, hogy kinél landolt a pénzem, de attól nem tehettek többet, mint megkérdezték hogy nem akarja-e rendezni a problémás helyzetet. A válasz egy nem volt. Ezt megírták nekem egy levélben, ami egyben az ügy lezáását is jelentette.

A pénzintézetnél is jeleztem az összeg visszahívását, a pénzintézet pedig értesítette a számlatulajdonost, hogy beleegyezik-e a visszahívásba. Nem egyezett bele. Itt is befejeződött ennyivel. Szia pénz.

Később kiderült, hogy más is járt így, de a folytatólagosságot nem sikerült bizonyítani, így nem voltak összevonhatóak az esetek, amivel tovább lehetett volna lépni.

2019. okt. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha követ kapsz, nem fizeted ki."


És ezt hogy oldod meg??? Vagy előre kell utalni vagy utánvét. Mindkét esetben előbb fizetsz és utána nyitod a dobozd. Jó kis tanács...


Ha nem azt kapod amit kértél lehet egyezkedni meg rendőrségre járni...

2019. okt. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!