Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Megéri-e használt Asztali...

Megéri-e használt Asztali PC-t venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Láttam, hogy elég olcsón, 2 év garanciával lehet számítógépet vásárolni használtan. Link: [link]


Megéri? Attól függetlenül, hogy használt, nem működne rosszul, vagy bármi ilyesmi? Tudom, hogy nincs rajta OS, stb.


Akik nem tudnak értelmes válasz küldeni, azokat megkérem, hogy ne írjanak. Minden megtisztelő választ előre is köszönök! :D



2017. ápr. 24. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
20k+SSD akkor nem rossz netezni jó szerintem.
2017. ápr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

E8500. Nekem ilyen processzor volt az első általam épített gépben, 8 éve. Akkor jónak volt mondható, ma már egy netezésre használt gépben is érezhetően gyenge lesz.


Kb. azt a szintet fogja tudni, mint egy pár éves okostelefon, eközben szépen zabálja az áramot.


Én már biztosan nem vennék ilyen kaliberű gépet, ilyen áron jobb tabletet/okostelefont lehet venni.


De igazából attól függ, hogy mire használnád. Ha kell a nagy megjelenítő felület és csak hetente párszor lenne rá szükség, akkor ebben az esetben szerintem még elfogadható lenne.

2017. ápr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mihez kell. Nekem ez gyenge lenne és videokártya sincs benne. Én kb egy hónapja vettem wgy sokkal sokkal komolyabb gépet használtan és tökéletesen elégedett vagyok. Persze az ára is több volt. Tehát megéri használtat venni(ezt talán nem, de én inkább az ismerőstől vásárlást részesítem előnyben. Én ismerem akitól vettem, magánszemély és nem egy üzletből. Ha neked wz a gép teljesítményben megfelel akkor persze hogy megéri. Nekem ez nagyon gyenge gép, ez inkább irodai gépnek való és ahhoz képes kicsit drága is. Az én nemrég leváltott gépemért 30000-et kértem, abban volt egy kb egyforma kaliberű proci, 2X250GB HDD, gtx 550ti videokártya, 4GB RAM. Szóval használtat meglri venni, de ezt szerintem nem. Inkább magánszemélytől, de főleg ha lehet akkor ismerőstől próbálj használtat venni.
2017. ápr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mire kell gép?

Irodai munkára jó, játszani mai játékokkal felejtős.

Azt, hogy használt, még nem jelent semmit. Egy vadi új is ugyanúgy tönkremehet, mint egy használt. Ha tényleg 2 év garancia jár rá, akkor nincs mitől félni.

2017. ápr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy megéri használt gépet venni, de én hasonló összegért inkább másikat választanék.

Az a jó a használt gépekben, hogy nagy a kínálat, lehet válogatni és egész jó gépeket ki lehet fogni. Többször is tapasztaltam, hogy a szupermarketekben kapható 100..120e forintra árazott új konfigok teljesítményét feleannyiért be tudod szerezni használtan... :)


Ami viszont a kiválasztott gépet illeti, egy Dell Optiplex 3010 szvsz jobb választás:


[link]


Fejlettebb cpu, nagyobb teljesítmény és mindössze 5e huf a különbség.


Ami a fogyasztást illeti, a mai konfigokhoz képest ezek épphogy nem esznek sokat; ezek a gépek ugyanis tipikusan 250..300 W-os tápokkal vannak szerelve. Ez persze hátrány is lehet, ha később bővíteni akarod pl egy combosabb videokarival, dehát valamit valamiért. Netezni, filmet nézni viszont abszolút megfelel.


Amúgy a computer imperium, bovito, avocomp és hasonló komolyabb üzleteket illeti, a használt gépeket szépen kitisztítva, tesztelve árulják, nekem még nem volt soha problémám velük. De ha bármi van, garanciát vállalnak (általában 6..12 hó), szóval nagy kockázatot nem vállalsz.

2017. ápr. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm a sok választ! Inkább nézek akkor egy jobbat! :D

Videók vágására, internetezésre használnám főképp, esetleg 1-2 játék futtatására.

2017. ápr. 24. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!