Egy 4 utas hangfal, milyen hangszórókból áll?

Figyelt kérdés
Ugye a 2 utas, mikor 1 magas + 1 közép. A 3 utas: 1 magas + 1 közép + 1 mély. A 4 utas az az, mikor valamelyikből (pl: középből) 2 db van? Vagy valami más? De akkor, hogy van például az 5 és 6+ utas hangfalaknál?

2019. okt. 29. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
A 4 utasban található 2db mélynyomó, 1db középhangszóró, és 1db magashangszóró.
2019. okt. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A negyedik a szuper magas hangszóró,de ezt már sok ember úgy sem hallja.

Vannak olyan hirdetések amiken jót szoktam röhögni pl,hogy van a hangfalban 6db hangszóró,akkor azt már 6 utasnak írja az eladó,közben meg csak annyi,hogy dupla a mély,a közép,és a magas..

Illetve a mélynél is van,hogy kimondottan szubbaszus,és /vagy kick baszus ( ütős )van benne.

Nincs szükség kimondottan 5 meg 6 utas hangfalakra,mikor a három vagy max négy utasban is átfedik egymást a hangszórók.

2019. okt. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Olvastam ilyet is, hogy van. Mélyhangszóró, középhangszóró, magashangszóró, de olyat is olvastam, hogy középmély, középmagas. A középmély és középmagas, miben különbözik a "sima" középtől? Vagy ugyanazt takarja, csak többféle elnevezés van rá?
2019. okt. 29. 14:41
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1-es.


A négy utas azért négy utas,mert a bemenő széles-sávú hang négy külön sávra van szedve a hangváltó által,és négy különböző hangszóróra van rákötve !

Innentől kezdve ez így nem jó,hogy dupla mély,egy közép és egy magas,mert az csak három utas.

De pont ezt írtam az előbb.

2019. okt. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek a lesugárzott hangátviteltől különböznek.


Látod az adatlapján hogy mettől meddig " visz " a hangszóró.


Igazából amit látsz,abban különböznek.


De ez a középmély,mélyközép,alsófelső király ász ez kinyír :-)


A mély-hangszóróknál meg a " sima " mélyet lehet szubra használni,viszont a mély-közepet meg nem.

2019. okt. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zzzoli ***** válasza:
100%

Ott a pont a négyesnél!

Akkor is 4 utas a hangfal ha egy oszlop aljában ott van egy nagy kitérésű sub, mondjuk oldalra, de akkor is ha a dóm magas mellett még van egy ribbon magas. A közép tartományt át tudja fogni egy hangszóró is.

Ebben az esetben viszont 4 felé kell bontania a hangtartományt természetesen a hangváltónak és ha ezt normális minőségben akarod, bonyolultabb áramköri kialakítást igényel, ami egyben drágább is.

Ha duplikálva van valamelyik hangszóró, azaz vagy sorban vagy párhuzamosan van vele egy másik ugyanolyan, az nem növeli az utak számát.

2019. okt. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!