Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha egy 3 utas hangfal 10W-oskö...

Ha egy 3 utas hangfal 10W-osközépsugárzóját kicserélem 15W-osra, akkor a többi hangszóróhoz képest hangosabb vagy halkabb lesz?

Figyelt kérdés

2018. okt. 20. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha ugyanolyan impedanciájú, akkor alapvetően nincs változás, legfeljebb gyakorlatilag az érzékenység / hatásfok miatt lehetséges kisebb eltérés.


Példa kedvéért, egy 10 W-os izzót kicserélsz 15 W-osra, utóbbinak kisebb az ellenállása, ettől lesz nagyobb teljesítményű. Tehát ez kicsit más téma.

2018. okt. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Mekkora az érzékenységük (dB)?
2018. okt. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A 10W-osról nem találtam információt, a 15Wos érzékenysége 90dB.
2018. okt. 21. 00:35
 4/9 A kérdező kommentje:
Az impedanciája mindkettőnek 8ohm.
2018. okt. 21. 00:37
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Mert igazából attól függ milyen hangos lesz. Mi a másik tipusa? Egy hasonló is jó lenne.
2018. okt. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Mivel a végeredményt egyéb körülmények is befolyásolják, valós frekvenciamenet, illetve impedanciagörbe, akusztikus, illetve szubjektív tényezők, nem sok értelmét látom a száraz számokra támaszkodni.


Ha megvan, akkor ki kell próbálni a gyakorlatban. Ha tervezett vásárlás, akkor meg nincs jó válasz, szerintem.

2018. okt. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Senki sem mondta, hogy ponzosan meg lehet mondani, de az nem is volt kérdés, csak az, hogy hangosabb lesz-e.


Itt egy leegyszerűsített kis példa, tegyük fel, hogy 10 W-os a kimeneted mind a két esetben. Legyen a 10 W-os érzékenysége 93 dB, a 15 W-osé 90 dB. Ezek a dB értékek 1 W-on, 1 m távolságban mutatják meg a hangviszonyt. 10 W esetén: az első 93 dB + 3*ld(10) = 102 dB, a másik 90 + 3*ld(10) = 99 dB. Tehát 10 W esetén az első a hangosabb. 15 W esetén az első tönkremegy, a második 90 + 3*ld(15) = 102 dB-es hangviszonyt produkál. Természetesen ez csak egy kis egyszerű példa volt, sok mindent nem vettem figyelembe, de a lényeg benne van.


(Megjegyzés: ld = kettes alapú logaritmus; 3 dB-es hangerősségváltozás érhető el a teljesítmény megduplázása esetén, lásd dB fogalma.)

2018. okt. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Pont erről beszéltem, hogy sok mindent nem veszel figyelembe, hantapajtás.

Te most komolyan kiszámoltad, hogy a nagyobb érzékenységű hangosabb lesz?

Szerintem mindenki hülyén hal meg, ha ezt nem árulod el.

Elméletben...

És figyelj, te még azt is tudod, hogy mi a dB fogalma? Na ne röhögtess...

2018. okt. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez a jelenlegi hangszóró (elromlott): HT110LJ14 (9743350)

Valaki tud mondani hasonló karakterisztikájú hangszórót?

2018. okt. 23. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!