Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Csak szerintem túlzások már...

Csak szerintem túlzások már ezek a lemezjátszók?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=9lB8f3jDCFQ

[link]

[link]

[link]


High-end vonal ide vagy oda. Higgyétek el én sem a dizájnra megyek elsősorban elektronikai készülék vásárlásakor. De ezek, a groteszk, puccos, "ufószörnyek" formavilága szerintem jócskán átesett a ló túloldalára. Ez a kinézet, de nem csak ezt tartom túlzásnak.


Nem spórolták ki belőlük a minőségi anyagot, ez is rendben van. Na de ahogyan olvastam ezek, van hogy 40-100 kg-sak!


[link]


De itt van ez, ami 150 kg-os, állvánnyal együtt 210 kg!

Aláírom, hogy fontos a stabilitás és a rezonanciamentesség. De könyörgöm, nehogy már statikus szakembert kelljen kihívni, hogy felmérje pl.: az emeleti nappalit, hogy elbírja-e a szint készüléket. Meg aztán egy vinyl lemez kb. 180-200 gramm súlyú (tudom ez változó), szerintem fölösleges, száz kilókkal stabilizálni. Jó hogy nem, majd lemezhallgatáshoz, tonnás vasbeton alapzatot építünk, csak hogy pár minimális Hertz-el szebben szóljon. :)

Egy 20 kg-os lemezjátszó, aminek van 40-50 mm vastag lemeztányérja, bőségesen elég.


Valamint, ezek a sok hangkaros lemezjátszók. Már láttam 3-4 karos lejátszókat is. Értem én, hogy minden zene irányzathoz más-más hangszedőt használnak, de... szerintem is túlzás ez az egész.


Csak én érzem így, hogy ez a high-end kezd elmenni a kaotikus, groteszk, irreális "tökéletesség hajszolás" - vagy inkább úgy mondva, hülyeség - irányába?


(Most az árakról ne beszéljünk, igen minőség, jó fajta anyagokból vannak precízen megépítve, márkanév...stb. )



2019. nov. 9. 10:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%

Amikről itt szó van, azok nem a High End kategóriába tartoznak, hanem inkább az Ultra High End kategóriába sorolnám őket.


A High End már elég régóta erről szól, de igazából elég sok választék van.


Ha választani kéne, akkor a McIntosh, az Audio Research és a Accuphase küllemét szeretem.

2019. nov. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
17%
Jól értem, hogy az a kérdésed, hogy miért gyártanak olyan termékeket, amire neked nincs igényed?
2019. nov. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Rosszul érted a kérdést. Egy szóval sem írtam az ÉN igényeimről. Még csak arról sem írtam, hogy SZERINTEM milyen lenne a számomra ideális készülék.

Tudom azt, hogy van igény Ultra High-Endre is (bár azért jegyezzük meg, hogy ez egy igen szűk réteg). Csupán furcsállom ezeket a túlzásba vitt dolgokat.

2019. nov. 9. 12:43
 4/22 anonim válasza:
15%
Nem kell neked mindent érteni.
2019. nov. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
17%

Nem értelek.

Nem a te igényed, ez rendben van.

Viszont van rá igény. Akkor mi a gond?

Szeretnél egy ízlésrendőrséget felállítani?

Ha ezeket el lehet adni, az azt jelenti, hogy van rájuk igény.

Hogy másnak mi tetszik, abba meg miért akarsz beleszólni?

Szóval nem értelek.

2019. nov. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%

Az Ultra hájend az már a tipikus f4szság kategória. Ezek az abszurd formatervezések is már azért vannak, hogy megmutassák, hogy tudnak ilyet is csinálni. Pózerkodás magas fokon. Persze gyönyörű minőségben szólnak, de annyival nem szólnak szebben, mint egy normál high-endes lejátszó. Ez inkább már ilyen beteges aberrált technika-imádat, ez már nem is a zene szeretetéről szól.

Nem fogsz nagyobb, euforikusabb, atmoszferikusabb zenei átélést kapni, csak azért mert a lemezjátszót tartó állvány egy 375,871 kg-os titán-arany ötvözetű nyolc-lábas állványzat, a lemeztányér pedig 200 mm vastag tömb alumínium-magnézium ötvözet. A lemezjátszó teste pedig tömb gránitból van a tökéletes zéró toleranciás rezonanciamentesség végett.


Ez olyanoknak van, akiknek annyi lóvéjuk van, hogy nem tudja már mire költeni. Vagy éppen, beteges megszállott audio-őrült, aki ideológiát gyárt mindenhez, megmagyarázza, hogy ő az ultrahangot is jobban és tisztábban hallja, mint egy denevér.

2019. nov. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
38%

A Nordost Odin 2 Ultra Reference hangfalkábel szerinted túlzás? Csak 10 millió forint, de az csak 1 méteres!


[link]

2019. nov. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem itt a Kérdező, arra próbál gondolni, hogy kiváló hangzású készülékeket lehetne ennél lényegesen kevesebb anyagból is megépíteni.


Nézd, ahogy a fentebb lévő válaszolók is írták, van rá igény. Még ezekre a futurisztikus Picasso-féle esztétikai benyomást keltő -A Kérdező szavaival élve- ufószörnyekre is.

Nem csak a lemezjátszóknál, hanem sok más dolognál is vannak extravagáns, kirívó formatervezések, design-ok. Ott van pl. az Apple termékek, azok is adnak a design-re. Esztétikusabban néz ki egy Macbook Pro, mint mondjuk egy olcsóbb kategóriás Fujitsu-Siemens laptop.


Az én véleményem szerint is csúnyák a belinkelt képeken lévő lemezjátszók, nekem is jobban tetszenek a klasszikus formájú lejátszók. De ez van. Ugye ezeket azért is gyártják így, mert egy fajta "dísze" a lakásnak.


Az Ultra High-End, legyen az hifi, számítástechnika, autó...stb. akármi, azok már mind megjelenésben, mint minden másban eltérnek egy sokak által megszokott formától. Ezeket a lemezjátszókat már úgy építik, hogy a magasfokú tervezés és gyártástechnológia ötvözve van a művészettel. Ez a luxus kategória. A gyártók is megpróbálnak mindig újabb dolgokat előállítani, legyen újdonság kínálat.


El kell fogadni, van ilyen. Vannak akiknek ez tetszik, ezt szeretik. Túlzás? Persze, de az ő döntésük. Amíg nem a Te és nem az Én pénztárcámból vesznek ilyen milliós cuccokat, addig mindegy is.

2019. nov. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"A Nordost Odin 2 Ultra Reference hangfalkábel szerinted túlzás? Csak 10 millió forint, de az csak 1 méteres!"


Jaj! Hát alig túlzás ez, kérem. Biztos, hogy érezhető/hallható a különbség, ezerszer jobb, mint a 6,8 millió forintos változata, ami szintén csak 1 méteres!

[link]


Pont ezért írtam is, hogy ilyen szinten ez már a blődség kategória. Persze így is vannak olyanok, akik megmondják, hogy ők bizony hallják a különbséget. Mert biztos sokkal jobban szól a rendszer, az 5 milliós kábellel, mint a csóri béna 2 millióssal. :)


Hagyjuk már. Persze nem kell 20 forintos tyúkbél rca-kábeleket használni, mert az tényleg nulla.

2019. nov. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
ha van rá igény.....
2019. nov. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!