Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Olcsón gitárcucc zenekari...

Olcsón gitárcucc zenekari próbákra?

Figyelt kérdés
Van: digitech rp55 effekt pedál, Lexicon alpha hangkártya, kis 10 wattos szobakombó, squier strat gittyó. Jelenleg ez van itthon. Volt peavey bandit 80watt, illetve hughes&kettner 60w-os kombóm. Azokat használtam még régebben próbákon. Közben a két kombó elment, mert szobában nem kellett. Eltellt közben jó pár év, én maradtam meg a youtubácsi. Viszont új erőre kapva újra ringbe szállnék. De sajnos Orbánia eléggé megköti a kezem cuccvétel ügyben. Mit vennétek rock/grunge ilyesmi stílushoz. Már gondolkodtam hangfalban is, csak nem tudom a kis kombó mennyire hajtaná meg a nagyobb dögöt. Nem nagyon vágom ezt az elektronikai dolgot. Vagy nagyobb kombó?? Köszi

2019. nov. 14. 04:44
1 2
 1/15 Ypszilon1980 ***** válasza:

Elég zavaros ez nekem.

RP55 az egész jó.

Combo-hoz nem igazán szokás hangfalat csatlakoztatni, vegyél akkor már csak gitárerősítő fejet+ahhoz hangfal.

Mennyire vagy megkötve anyagilag? Sqier gyakorlásra jó.

2019. nov. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szeretnék új cuccot venni. Használt elég rizikós szerintem. Ha működik is kérdés meddig, meg nincs rá gari se.

Melyik lenne jobb?

1. Rp55+kiskombó+hangfal. +35e kb

Vagy

2. Rp55+nagy kombó +65e na ez a nem mindegy. Az utóbbiba se hallnék bele, de ha kivitelezhető az első akkor inkább azt választanám, mert ha esetleg mégsem működne a zenekar pl 1-2 hónap után akár, még mindig nem bukok annyit

2

2019. nov. 14. 07:01
 3/15 A kérdező kommentje:

1.Mondjuk ez lenne a hangfal:

[link]

2.Ez meg a kombó:

[link]


Ezek csak viszonyítás képpen.

Meg ugye az effekt is már ad egy löketet alapból.

2019. nov. 14. 07:39
 4/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
De a kiskombóhoz minek kell még plusz a hangfal? Az is pénz pluszban. Én a nagyobb combo-t venném meg, most nem emlékszem a márkára, de Roland, Marshall, Fender-rel nem tudsz mellélőni.
2019. nov. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
50 körül tudsz venni jót, nem baj, ha nem annyira nagy teljesítményű, bár nem tudom hova kell, mekkora helyiségbe.
2019. nov. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kiskombó 10wattos, az kb csak sípol a dob mellett,az csak kis gyakorló láda. Az a gond, hogy az általad sorolt márkák nem tudom kb 50Ft értékben újonnan(30-40watt)mit tud próbateremben torzított gitárral. De egyébként én is a kombó feké hajlok inkább, csak sajnos a pénz is közrejátszik
2019. nov. 14. 07:55
 7/15 A kérdező kommentje:
50.000 jav* :D
2019. nov. 14. 07:56
 8/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez is lehet jó, de ezt a márkát nem ismerem, viszont, ha neked ez tetszik, akkor legyen ez. Jobban tudod milyen kritériumok alapján kell válogatnod, mint én, szóval ezek csak javaslatok. Viszont az biztos, hogy kombót vennék, mert a hangfalat nem tudom hogy illesztenéd rá a kis kombódra, meg nem is hiszem, hogy elbírná, de erősítő fej+hangfal az nem jó neked?
2019. nov. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Egyébként pont most néztem róla egy videót. Szerintem még a kiskombó se kellene hozzá. Van benne erősítő alapból. Csak kérdés mennyire bacná szét a torzított gitár. 😀
2019. nov. 14. 08:07
 10/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mondjuk az RP55-ben is van illesztés erősítőhöz, azzal is működne önmagában, én inkább a hangzástól tartok, hogy esetleg nem fog olyan jól szólni, mint a gitárerősítőn.
2019. nov. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!