Miért zúg a hangfalam ha kikapcsolom a számítógépet? bővebben lent!

Figyelt kérdés

Anno vettem egy LG házimozit 5.1, most jack kábellel van számítógépre kötve, erről hallgatok zenét / nézek filmet.

Semmi zúgás nem hallható amíg a gép bevan kapcsolva, viszont amint kikapcsolom az 5.1 elkezd zúgni/búgni és addig csinálja amíg azt le nem kapcsolom, vagy nem kapcsolom vissza a gépet.



#hangfal #zúgás #házimozi #5.1 búgás #zúgás géppel összekapcsolva
2019. dec. 17. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Valamelyik dióda meghibásodott.
2019. dec. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Dióda, még ekkora baromságot...

Konkrétan nekem is volt ilyen gondom, az alaplap csinálta, de csak a front L/R kimeneten.

Mégpedig az ASRock On/Off Play nevű szolgáltatását kellett letiltani vagy engedélyezni (pontosan nem emlékszem), ami a számítógép nem működő állapotában is lehetővé tenné pl. egy telefon kierősítését.

Vagy még a Deep Sleep opcióval is lehet játszani, ami által az USB-kimenetek 5V tápja is lekapcsolható, hogy nyugalomban ne tápláljon semmit.

2019. dec. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
próbáld meg másik konnektorba vagy dugni
2019. dec. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A tévé is rá van dugva a házimozira, amibe megy kábeltévé? Ha igen, akkor földhurkod van, az szokott brummogó hangot kiadni. Húzd ki a tévéből az antennakábelt, megszűnik a jelenség.
2019. dec. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

# 4

Egy földhurok működés közben is bezavar. De ez a zúgás, ami kísértetiesen emlékeztet az én esetemre (#2), csak akkor kezdődik, amikor az alaplap leáll. Mégpedig azért, mert két bemenetet nyitva hagy egy elektronikus átkapcsoló, ha nem aktiváltam az On / Off Play funkciót:

https://www.youtube.com/watch?v=FagFpaRS6Ao

Ezen még úgy sem tudtam segíteni, ha a vonalbemenetbe dugtam egy rövidre zárt Jack-dugót, mivel a bemenet ilyenkor pont leválasztódott és valahol az alaplapon belül keletkezett egy nyitott bemenet, ami szedte fel a zajt.

2019. dec. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!