Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha kikapcsolom a számítógépet,...

Ha kikapcsolom a számítógépet, az áramot nyugodtan kinyomhatom utána?

Figyelt kérdés
nem lesz baja ?

2016. jún. 3. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen. Nem lesz baja.
2016. jún. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja, legalábbis nekem 8 év alatt nem történt semmi :D
2016. jún. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Ha sokáig nincs áram alatt, lemerül az alaplapi elem.
2016. jún. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3: Ahhoz évek kellenek.
2016. jún. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
#4 szóval amit írtam, az helytálló! :)
2016. jún. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 P.O.C. ***** válasza:

Hát jó sok év kell neki. :D


Az én előző konfigomat is mindig áramtalanítottam, mivel abba a szobába alszok, ahol a gép van, és mindig halkan búgott benne valami, ami zavart nem tudtam tőle aludni. 2006 -os vásárlású alaplap, amit 2013 -ig használtam aktívan. Utána mikor meglett ez a mostani, fél évig se kapott áramot, mikor uncsi tesómnak eladtam. De akkor se merült teljesen, csak a rendszeridő késett pár órát, ezért lett cserélve.


De ha még emiatt 1-2 évente ki is kell cserélni, az a 200 Ft nem fogja nagyon megterhelni a költségvetést. ;)

2016. jún. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lajos54 ***** válasza:

Na, azért egy valamit tisztázzunk!

Ami az alaplapon van (általában, jobbára CR2032), mint a neve is mutatja: elem! Tehát nem akkumulátor, ergo: nem lehet tölteni. Tehát annak tök mindegy, hogy áramtalanítva van-e a gép. Éppen az a szerepe, hogy áramtalanítás után se felejtse el a BIOS a beállításokat, időt stb.

Ezek az elemek általában komoly élettartamúak, de azért örökké nem tartanak. Az elemet terhelő felvétele a BIOS chipnek annyira kicsi, hogy az üzletben, a polcon (fiókban) szinte ugyanannyit merül az elem, mint ha gépben van.

2016. jún. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 "szinte" :)
2016. jún. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!