Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen TV-t érdemes venni? HD...

Milyen TV-t érdemes venni? HD Ready, FullHD, vagy UHD,4K?

Figyelt kérdés

2019. dec. 17. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Minimum Full HDt, de ha van egy kicsit több pénzed rá, lehet UHD is (a 4K és az UHD ugyan az). Ilyen tévéadás Magyarországon nincs és az elkövetkező években nem is lesz, de ha van például Netflix Prémiumod, azzal rengeteg filmet meg tudsz nézni UHD felbontásban, ami brutál jó lesz.
2019. dec. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Legalább FHD-t, de maximum FHD-t.
2019. dec. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De ha Fullhd tévén játszok mondjuk Xbox360-as gépen annak rosszabb képe lesz rajta mint a sima HD ready tévén?
2019. dec. 17. 16:28
 4/11 A kérdező kommentje:
Mert azt olvastam, hogy 4K tévéken már eléggé szar képük van a régebbi konzoloknak. Xbox 360 felbontása még a natív 720p-t sem éri el.
2019. dec. 17. 16:34
 5/11 A kérdező kommentje:
Netflixem nincs és valószínűleg nem is lesz. Olyan szolgáltatásra nem szívesen fizetnék elő aminek nincs is rendes supportja Magyarországon. Hol maradnak a szinkronos filmek, sorozatok? Én ilyenben régimódi vagyok, mindent szinkronizáltan nézek meg.
2019. dec. 17. 16:44
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

HD-ready TV (1366x768 kijelzővel) manapság már csak kínai szarok vannak.

A neves cégek is gyárthatnának kiváló minőséget ebben a kategóriában, 32 collig még nem is lenne olyan fontos a nagyobb felbontás.

De ilyen kijelzőt már nem is gyárt az LG vagy Samsung, ha jól tudom, mert fontosabb nekik az UHD-t erőltetni.

2019. dec. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%

"Én ilyenben régimódi vagyok, mindent szinkronizáltan nézek meg."

Vigyázz is szerintem, nehogy ragadjon rád valami angol! Pedig sokkal jobb az eredeti hangzás, mint a folyton ismétlődő magyar hangok, ami az eredeti élményt eltorzítja, sőt irritáló hangok is van közöttük.

De ne áltasd magad, pont a játékfüggőkre jellemző, hogy nem tudnak olvasni, valójában ezért nem szeretik a feliratos filmeket. Mert ezzel telt az életük, hogy könyveket soha nem láttak, csak zombiként bambultak a monitor előtt.

2019. dec. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Ma már szinte mindenhez van magyar felirat a Netflixszen, egyre többhöz szinkron is.
2019. dec. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Igen, az UHD és a 4K ugyanaz! (3840 x 2160)

HD Ready-t (1366 x 768) ma már abszolút nem érdemes venni, mivel manapság már az FHD (1920 x 1080) sem luxus, és az sokkal jobb, ráadásul néhány éve már ki is lehet használni azt is!

Ha a kijelző felbontása nagyobb, mint az adás/tartalom felbontása, akkor kissé elmosódott lesz a kép, a tökéletesség érdekében vagy azonosnak kell lenniük, vagy pedig a kijelző felbontása legyen kisebb! Ha sima tévézéshez is használod, akkor is FHD, mert ekkora felbontásban mennek már a HD csatornák is, és szerencsére a sima csatornák képe is bőven jól látható, mert nincs akkora jelentőségű eltérés a felbontásban!

Na, a konzolokkal most megfogtál, mert eddig azt hittem, hogy bármelyik konzol felkonvertálja a játékokat a képernyő felbontására, de ezek szerint akkor nem, kell hozzá HDR funkció is (képjavító), és ha az Xbox 360 nem tudja a 4K-t, akkor mindenképp FHD legyen, az tutira megy neki! Nekem egy 80 centis (32") Samsung FHD smart tévém van, sógorom egyszer áthozta a PS4-et, és nagyon szépen ment, hiba nem volt a grafikában! Neki otthon 4K tévéje van, és azon is tökéletes a PS4 képe, az Xbox 360 csak pár évvel régebbi, tehát annak meg főleg tudnia kell az FHD-t!

2019. dec. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#9 Szerintem Te az Xbox One-ra gondolsz, az jött ki a PS4-egy egyidőben. Az Xbox 360 egy sokkal régebbi konzol. 2005-ben jelent meg maximum 720p felbontásra képes. Ezt úgy ahogy még feltudja skálázni 1080p-re, de sajnos nem valami szép a végeredmény. Sajnos a legszebb képet egy HD Ready tévén tudja adni, de utána néztem, a és azokból a mostaniak már valóban gagyik sajnos.


Egyébként amiket írtál azokkal teljesen egyetértek.

2019. dec. 18. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!