Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Régi kazettás deck új erősítővel?

Régi kazettás deck új erősítővel?

Figyelt kérdés

Nagyon noob kérdés.

Adott egy relatíve modern sztereó erősítő (Onkyo TX-8020) és egy jó harminc éves kazettás deck (Onkyo TA-2570).

Az erősítőn nincs Tape Monitor gomb.

Jól sejtem, hogy ebben az összeállításban kazettára történő felvétel esetén - például lemezjátszóról - nem tudom a forrást és a felvételt gombnyomásra összehasonlítani?

Tehát az erősítőn kiválasztva a jelforrást (lemezjátszó) annak a hangja megy EGYRÉSZT a deckre, MÁSRÉSZT a hangfalakra, és hiába váltok a decken lévő MONITOR gombbal, az nem befolyásolja, mit hallok a hangfalakon?



2019. dec. 22. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a deck Monitor a fejhallgatót kapcsolja át, legfeljebb beledugsz egyet, ha monitorozgatni akarsz.
2019. dec. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pontosabban a hátsó kimenetet és a fejhallgatót is váltja, ahogy sejtettem, de kiderül a doksiból is:

[link]

2019. dec. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor máshogy fogalmazom meg a kérdést.

Az erősítőn lévő Tape Out és Tape In valódi loopként kéne hogy funkcionáljon, tehát ha a decken váltok a source és a tape között, akkor kéne hogy halljam a különbséget? Tehát - ebből kifolyólag - például egy equalizer is ráköthető lenne?

Vagy az erősítő azt fogja kirakni a hangfalakra, amire a source selector tekerve van - lemezjátszóról felvétel esetén a lemezjátszó jelét, ergo ha a decken kapcsolok a source és tape között, azt nem fogom a hangfalakon hallani, mert oda a lemezjátszó jele megy, ami nem megy keresztül a tape loopon (mert az nem is loop)?


Remélem érthető mit akarok...


(Ha a manuálból világos lenne, nem kérdezném. Ebből kifolyólag a "manuálból is kiderül" jellegű válaszokat köszönöm, de SZÁMOMRA nem derül ki belőle.)

2019. dec. 22. 18:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Vajon miért javasoltam a felhallgatót? Mert legfeljebb ennyi dobásod van, ahogy utaltam is rá.

A dokumentáció pedig csak kiegészítésként, alátámasztásként szerepel, tehát nem fontos azt is érteni.

Parasztosan fogalmazva: ergo nem fontos azt is érteni.

2019. dec. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves, segítőkész, magyarázó jellegű válaszodat. Nagyszerű tanár, nagyszerű apa lehetsz.

Köszönöm még egyszer.


Ha esetleg akad valaki, aki kevésbé tapló módon, egy hozzá nem értő számára is érthetően, sértegetés, lekezelő stílus nélkül tudna valóban hasznos választ adni, azt gúnyolódás-mentesen is megköszönném.

2019. dec. 22. 18:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Szívesen, ergo szívesen!
2019. dec. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 makarszka válasza:
A deck hátolján van két két pár rca, input és output. Az inputba dugod azt amiről fel akarsz venni(cd,ipod,mp3 stb...) Az output-ot dugod az erősítőbe. Be a kazit,bekalibrálod(ha tudja a decked) után a rec. Kivezérlést beállítod úgy hogy a nulla után belevillanjon a pirosba legalabb 1-2 szakaszt. Próbafelvételt jó ha előbb csinálsz,ha jó így akkor mehet élesben. Én minden számnál állítom a kivezérlést,az a biztos.
jan. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!