Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem nyílik a kazetta...

Miért nem nyílik a kazetta deck ajtaja?

Figyelt kérdés

Egy akai cs-f 21-ről van szó. Történt, hogy pár kazetta hallgatgatása után beraktam a következőt és mikor a lejátszásra nyomtam nem történt semmi, nem indult el a forgófej. Ezek után semilyen kezelő gomb benyomására nem reagált és az ajtaját sem lehet kinyitni.

Miért van ez?

Bekaphatta a szalagot?

Vagy rossz szalagtípus kiválasztása esetén csinálhat ilyent?



#zene #kazetta #AKAI #kazetta deck
2019. máj. 4. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Forgófej videómagnóban van, itt esetleg fejfordító lehetne (amely típusoknál nem kell kazettát fordítani), de ez nem olyan.

Ha megállt a felcsévélő orsó, de lent a szalaghúzó tengely tovább teker, akkor feltekerhet annyi szalagot, amitől nem lehet kinyitni.

A készülék tetejét le kell venni, áramtalanítani.

A lendkereket visszafelé tekerve lazulhat a szalagcsomó, óvatosan ki kell feszegetni az ajtót.

De csak abban az esetben, ha a rögzítőhorog már elengedte, vagyis részben megmozdult az ajtó, mert egyébként eltöröd.

2019. máj. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meg közben az ajtó előlapját is le kell emelni, ha engedi, hogy jobban hozzáférhető / látható legyen.
2019. máj. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a szakszerűtlen megfogalmazásért, és köszi az útmutatást, megpróbálok összehozni valamit.
2019. máj. 4. 15:21
 4/8 anonim ***** válasza:

Szíjszakadás is lehet.

Ez mindent a lendkerékről intéz elektromágneses "tengelykapcsolókkal". A fej behúzását is a helyére. Ha pont behúzás közben szakadt el, akkor az egész fejhíd ott maradt félállásban, ha ki akarod nyitni az ajtót, akkor a kazetta ráfeszül, és nem engedi kinyitni az ajtót. Remekül el lehet görbíteni az egészet, ha feszegeted.

Írták a megoldást, szét kell szedni, és a lendkerék forgatásával alaphelyzetbe vinni a fejet. (persze bekapcsolt állapotban)

2019. máj. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sikerült megoldani. Picit meggyűrte a szalagot, könnyen kijött, feszegetés nélkül.

Viszont lejátszáskor a fej nem ugrik fel a helyére, szóval valami el is szakadhatott.

A többi gumi is lazának tűnik, azokat is cserélni kell szerintem.

2019. máj. 5. 13:40
 6/8 anonim ***** válasza:

A gumi megcsúszása is okozhatja, hogy nem bír felmenni, de pontosan nem emlékszem minden típusra, amit javítottam.

De lehet látni általában, hogy valami nem forog, csak a szíj teker rajta. Ha ilyenkor rásegítünk "bekaphatja".

2019. máj. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagy a szíj áll, tárcsa forog.
2019. máj. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. Ilyen szíjakat honnan lehetne beszerezni és kenőanyagot - jó oda a sima műszerolaj is?
2019. máj. 5. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!