Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért zúg az autóba a mélynyomó?

Miért zúg az autóba a mélynyomó?

Figyelt kérdés

Már 2 hónapja nem volt bent az autóba mert szétjött a csatlakozó most megforrasztottam de ennél az erősítőnél úgy van, hogy a power és a föld egymás mellett vannak és amikor csavaroztam be a csavarhúzóval összért a kettő és szikrázott egyet. Létezik, hogy ez a baja? Szétment volna az erősítő?

A válaszokat előre is köszönöm.



2019. dec. 31. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Ha zárlatban van, hogy szóljon? Lefog égni...
2019. dec. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs zárlatban nem írtam olyat, csak hogy véletlen összeérintettem. Mindkét vezetéken van gumi szigetelés a végén.
2019. dec. 31. 13:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a szikra az akkura nézve volt pillanatnyi zárlat, meg az erősítőben lévő szűrőkondira is, de ez nem lényeges.

Az akku és erősítő közötti vezeték ellenállása valamennyire korlátozta az áramot, az érintkezés valószínűleg csak kis felületen történt, annak apró beolvadása szintén áramkorlátozó, ennyit kibírhat éppen.

Zúgás és zúgás pedig nagyon sokféle van, ezért ebből pont nem ért semmit egy szakember, aki életében már sokat tapasztalt.

Azt is írhattad volna egyértelműen, hogy az eset óta zúg, vagy valami infó a kontextusról / előzményről.

2019. dec. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, csak akkor zúg, ha jár a motor. Álló motornál nem.
2019. dec. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 JulesTS ***** válasza:
Ha az rca kábel be volt dugva mielőtt visszakötötted a test és a táp kábelt és a tápot kötötted vissza először, akkor a fejegység rca csatlakozójának test fóliája jó eséllyel elégett. Onnan kezdve már könnyen összeszed mindenféle zajt...
2019. dec. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát egy elég mély és hangos zúgás csak akkor ha be van kapcsolva a fejegység.
2020. jan. 1. 02:07
 7/7 A kérdező kommentje:
A test a helyén volt a powert forrasztottam
2020. jan. 1. 02:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!