Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tabletet vásárolnék, de csak...

Gálné Mariann kérdése:

Tabletet vásárolnék, de csak kizárólag "bankolásra" használnám, mert van egy Acer laptopom, amin Win7 fut, és már nem lesz biztonságos a frissítések hiánya miatt, de böngészésre tökéletes. Tehát nem akarok drága tabletet. Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2020. jan. 8. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Én azt ajánlom, válts Windows 10-re! Ha jogtiszta a 7-ed, ingyenes.
2020. jan. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1, ez már nem igaz, csak meghatározott ideig lehetett ingyen frissíteni, azon már rég túl vagyunk.


Mindazonáltal tényleg egyszerűbb és olcsóbb egy win10 kulcsot vásárolni, mint tabletet erre a célra. :)

2020. jan. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez olyasmi, minta itt teremne a régi Ladám és azt mondanám neki, hogy "ne vigyél haza, mert nem vagy biztonságos"!

Amíg a Netbank Windows 7-tel megközelíthető, addig én azzal fogom megközelíteni, valószínűleg.

(Ne tudd meg, frissíteni sem szoktam soha, le van tiltva kezdettől.)

2020. jan. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még egy érdekesség, bankolásra véletlenül egy külön böngészőt használok, ami másra lényegében nem is szolgál.

De csak azért, mert a jelszótároló Roboform régi változata (amelyik még nem webes, hanem lokálisan tárol, titkosított fájlokba), az új Firefoxon már nem működik.

2020. jan. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat,hasznosak voltak. Sajnos elavult a gépem,/10 éves/nem alkalmas a Win10 futtatására.Esetleg elárulnád melyik böngésző alkalmas a bankolásra?

Köszönöm.

2020. jan. 9. 12:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Bármelyik alkalmas, legfeljebb ha valaki óvatos akar lenni, tarthat külön böngészőt a kritikusabb célokra, amelyikkel soha nem megy olyan ismeretlen oldalakra, ami esetleg megfertőzhetné.

Egyébként sem szabad gondatlanul kattintani gyanús dolgokra, kétes programokat elindítani és akkor jó eséllyel megvédhető a rendszer és böngésző egyaránt.

De nekem Windows XP-n jött be utoljára fertőzés a böngészőre (az sem volt veszélyes ilyen szempontból), Win 7-en nem is emlékszem ilyen esetre. Pedig ezt is rendszergazdaként használom, noha nem illene, de emiatt sem volt gondom.

2020. jan. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Régi közepesen erős gépen is simán futnia kell a Win 10-nek. Az én gépem is kb. ennyi idős, YouTube-on régebbieken is futtatták. Persze azokon már lassabb többek közt a kevesebb memória miatt. Esetleg próbálkozhatsz Linux-szal.
2020. jan. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!