Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyire biztonságos Euronight...

Mennyire biztonságos Euronight vonaton utazni egyedül? A szálláson akarok spórolni. Éjfélkor indul és reggel 6-ra érkezik meg.

Figyelt kérdés
2017. dec. 29. 00:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Budapest - Zürich viszonylatban voltam már többször. 4 ágyas kusettben voltam, enyém az egyik felső ágy volt általában, az melegebb, de privátabbnak éreztem, mint az alsót. Van kis korlátocska, amit felteszel magadnak, hogy le ne ess. Értékek a párna alá. Füldugó nem árt. Elég jókat aludtam a ringásra.


Egyetemista fiam is volt így többször ugyancsak Zürichben, de nyáron, mesélte, hogy olyan melege volt, hogy a folyosón keresett magának fekvőhelyet, sokan aludtak ott, elég jót bandázott más turista srácokkal. Őt sem rabolták ki.


Szerintem vállalható.

2017. dec. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Az Orient expresszen is megöltek valakit, pedig Poirot is ott volt.
2017. dec. 29. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Ha jtapasztalt masinisztát fogsz ki, aki tud térképet olvasni és ismeri a vágányjelzéseket is, szinte biztos, hogy nem ütköztök neki semminek, és reggelre odaértek.
2017. dec. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha rendesen zárjátok a fülkét, nem leszel lopás áldozata. Rablás vagy más erőszakos bűncselekmények nem jellemzőek. Az ülőhelyes kocsik valamivel problemasabbak, mert buliból hazatérő részegek is igénybe veszik, az kockázati tényező, akárhogy is nézzük.
2017. dec. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

"Ha jtapasztalt masinisztát fogsz ki, aki tud térképet olvasni és ismeri a vágányjelzéseket is, szinte biztos, hogy nem ütköztök neki semminek, és reggelre odaértek."


Jó vicc.

Minden országban az adott vasúttársaság saját mozdonyvezetője továbbítja a vonatot, tehát a magyar csak a magyar szakaszon, az osztrák az osztrák szakaszon, a német a német szakaszon stb. Térkép, "vágányjelzés". Jó oké, értem én, hogy viccelni akartál, de na.

2017. dec. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Rendesen be kell zárni a fülkét és a cuccodat eltenni magadhoz - legfelső ágy a célszerű erre.


Egyébként max. a szobartársakkal lehet gebasz, vannak idióták, akik pl. képtelen kssolni (indiaiak).


De nyugodtan, mi haza Zürichbe és Magyarországra is úgy utazunk, mindenünk megvan mindig, egyedül a reggel hetes "passport, bitte!" - ébresztés kellemetlen a svájci határon :D

2017. dec. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugat-Európában éjszakai vonatozni nagyjából akkora kockázatot jelent, mint venni 3db narancsot a boltban. Sokkal gázabb helyeken éjszakai vonatoztam, többek között Közép-Ázsiában és soha nem volt semmi gond, plusz a szálláson is sokat lehet spórolni. Az egyik kedvenc közlekedési módom a repülés mellett.
2017. dec. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
87%

Kétszer volt szerencsém euronightozni. Igazából nagyobb gond nem volt,pedig am billigsten möglichkeit tal jöttem.

Sima fülkésben utaztam. Münchenből egyedűl jöttem haza, egy normál kinézetű, de mufurc magyar pasi ült(feküdt velem szemben) Salzburgban felébredtem akkor volt lelkileg megterhelő,hogy az éjszaka közepén valamiért sokat állunk. Csoda történt a vonaton elaludtam és a pasi egy szép lánnyá változott mire felkeltem, mikor leszólítottam volna, addigra egy kisgyerekes anyuka bezavart. :(

Másik alkalommal a Zürichivel jöttem (az talán a wiener waltzer) akkor ketten jöttünk volt kolégámmal.

2018. jan. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!