Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Megéri hibás elektronikai...

Megéri hibás elektronikai eszközöket venni megjavításra majd eladni a megjavított eszközt?

Figyelt kérdés

Játékkonzolokra gondolok, meg erősítőkre, telefonokra meg ilyesmi dolgokra. Akár olyanokra is amik külföldről jöttek be.


Persze tegyük fel hogy értek az elektronikához.


Csak kíváncsi vagyok hogy suli után majd érdemes-e lenne majd ilyennel foglalkozni.


A hasznos válaszokat előre is köszönöm.


2020. jan. 12. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert semmi nem garantálja, hogy a javítás után működni fog. Inkább tanulj programozni, ha már érdekel az elektronika, az biztos megélhetés
2020. jan. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ma már az eszközök olcsósága, elavulása, vagy épp sok esetben javíthatatlansága, gazdaságtalansága miatt nem érdemes erre alapozni.

Az én esetem más, évtizedek óta foglalkozom elektronikai szervizzel, illetve régóta saját vállalkozás formájában.

Jó szakember úgy végzi a munkáját, hogy az jó legyen, kisebb hibaszázalék persze óhatatlan, hiszen nem lehet mindent előre kivédeni, még a legnagyobb odafigyeléssel sem. Ez egyszerűen a fizika "vicceiből" következik.

Ilyenkor vállalni kell a garanciát a munkáért, nincs mit tenni.

2020. jan. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudok programozni. Az az egyik szakmám. Jó is vagyok benne. De na. Szerettem volna ezt a lehetőséget is számításba venni. Főleg hogy az elektronika is szakmám lesz, és főleg hogy érdekel is.
2020. jan. 12. 21:58
 4/5 A kérdező kommentje:
És köszi a hasznos válaszokat mind kettőtöknek.
2020. jan. 12. 21:59
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri meg.

Legalábbis felszerelés nélkül nem tudsz semmit sem tenni.

Mindenben úgysem vagy (leszel) jártas. Túlságosan szerteágazó, túlságosan speciális dolgok vannak.

És a gyártók törekednek arra, hogy ha elromlott, ne lehessen egyszerúen javítani.

2020. jan. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!