Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nemrég vettem egy drónt, és a...

Nemrég vettem egy drónt, és a tesztnél berepült egy gyár területére. Persze csak mivel megszakadt a jel csak a későbbi gps jel mutatta a gép legutóbbi helyét. De gondom volt a bisztonságiakkal. Ilyenre van valami procedura?

Figyelt kérdés
A kérdésem hogy nemrég vettem egy mavic minit!A teszt repülésnél belekapott a szél és egy kisseb gyár tetejére sodorta.bár a jelet elvesztettem,dea gps kordináták megmutatták a gép legutóbbi helyét!rögtön mentem a biztonsági őrhöz hogy esetleg sagítene leszedni.azonban ő mondta hogy másnap menjek vissza.persze akkor a karbantarókra hivatkozott hogy mert ment megkérdezni.hogy majd megnézik.én láttam hétvégén hogy rossz helyne keresték,majd beszéltem tegnap egy másik biztonsági őrrel aki már nem volt oolyan kézséges.mert a hidegre és a jégre hivatkozott,meg hogy legutóbb megadtam a számom majd hívnak!ilyenkor mi a tendő,ha a saját tulajjdonom berepül máshoz és persze nem tudom milyen álapotba van,és ennek már lassan három hete!illegálisan nem akarok bemászi hétvégén agyárba hogy megkeressem.bár nem magasa tető.de mik a szabályok erre.mert azért magán terület,de még is az én drónom.bár van rajta biztosítás.de ha nincs drón nem tudom hogy milyen állapotban van!

#elvesztés #drón #mavicmini #drón-jogszabájok angliába #drón szabályok.
2020. jan. 23. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

3 hete?!?!?!


Miert vartal idaig??? Szolj apadnak, hogy kiserjen el!

2020. jan. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Ez egy remek történet :)) Tűkön ülve toporgok, hogy mikor látják be a gonosz biztonsági őrök, hogy mekkora bakot lőttek!
2020. jan. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Te drónod? Birtokháborítást követtél el. Nehogy már az őrök keresgessék a játékodat. Örülj hogy nem jelentettek fel.

Hozzám repülénél be a zünnyögőddel, és kameráznád a privát szférámat, azt hiszem sosem látnád viszont, csak darabokban. Nem te tehetsz róla, hanem a szüleid, akik ahelyett hogy foglalkoznának veled, drága szarokat vesznek.

2020. jan. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

A magántulajdon akkor is magántulajdon marad, ha más magánterületére kerül. Más területére behatolni viszont magánterület megsértése, bár jelen esetben ennek csak a gondatlanságból elkövetett fajtája valósulhat meg. Ezért nyilván nem fog komoly szankció érni, de jobb vigyáznod, mert ha többször is megtörténik, könnyen pénzbírság lehet a vége.

A tulajdonjog pedig nem szűnik meg azzal, ha a birtokolt eszköz más területére kerül, de azért azt is érdemes tudnod, hogy őket sem lehet csak úgy "csicskáztatni". Nyilván az lenne a szerencsés, ha sikerülne békés úton megoldani, de ha ez nem lehetséges, az ilyen esetekből akár hosszú pereskedés is lehet, illetve ha olyan helyen van a drón, ami nem érhető el könnyen, akár külső segítséget is igénybe vehetnek, aminek költségét átterhelhetik rád. Tudod, akinek nem az a munkája, hogy tetőkön mászkáljon, nem kötelezhető arra, hogy a testi épségét kockáztassa.

Én azt javaslom, mihamarabb beszélj velük, vagy írj levelet a gyár vezetőjének, amiben kulturált és kedves hangnemben, lehetőleg kevesebb helyesírási hibával MEGKÉRED őket, hogy legyenek szívesek a drónt visszaadni.

2020. jan. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
az értelmetlen hozzászóloknak üzenem,ez nem aza portál!meg persze leírtam hogy elfujta a szél!és naná hogy nem megyek be maán területre ahol biztonsági örök vannak.konkrétan ezért beszéltem velük,mert ők az illetékesek.ennyi.nem volt semmien kémkedés,mert ez egy szaros kis akugyár.hanem csak a telekről elfujta a szél.aztán meg nem kell senkivel se mennem el tudom intézni ezt felnőt vagyok.a tantónak üzenem a fia fejét üsse ha szarul ir,ne forumokra kell mennie hogy fikázza a népet!
2020. jan. 24. 22:10
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen tisztába vagyok hogy ez magán terület.persze ez egy szorakoztató elektronika,és nem egy kém valami.persze lehet primítiven reagálni.akár ha Józsibácsihoz berúgom a focit,és utána megyek.vagy ilyen esetbe.hogy becsöngetek és szólok hogy akár fenn akadt az ereszen akár a drón,akár mondjuk bármilyen dolog!persze az más mint a törvény leírja,de ezen is már vita van.hogy mondjuk ,bejön valaki az udvarodba hepciáskodni,akkor te pofán verheted.

bár itt a biztonsági őrők más vagyonát védik,és a gyár veztő is ennek a vagyonnak a képviselője.(persze ha nem az ő tulajdona)

ha bűncslekmény,vagy akár lopási dologmerűl fel,akkor megakadályozhatja a bizi őr.nem rendőr hogy akár intézkedjen.akár mint a civil aki polgári jogán elkap egy tolvajt az utcán,ha látja hogy kirohan valami lopt holmival valahonnan.a rendőr más.

ezért volt hogy megkérdeztem,és elmagyaráztam hogy mi történt.ja és persze ez anglia!leszakadna mindenkinek a pofálya,ha akár egy felháborodott ember felrak egy security camerás képet,ahol egy tajparaszt este a nyílt utcán ,valami hordóval betöri a bank üvegét. majd bemegy,de valami gáz miatt visszasétál az utcára.és a járokkelők le se bagozzák.valamint egy másik felvétel amint,két maszkos betőr egy üzletbe,és elvisz onnan valamit.akkor mi a túrónak van kamera ha nem megy ki senki megakadályozni vagy tettenérni a rablókat?!

2020. jan. 25. 16:05
 7/8 anonim válasza:
Ez tipukusan az a helyzet ami alapvetően a másik fél joindulatán mulik, ha az nincs meg akkor nehéz helyzetben vagy. Tudod bizonyitani, hogy berepult? Főleg ha elrakták onnan? Nem. A GPS adatokat persze megadhatnád a rendörségnek, ha ott van akkor ők "nem vették észre" ha nincs ott akkor meg sazt se biztos hogy egyáltalán bereplt, legalábbis jogilag. Meg ugye ha jogi segitséget kérsz akkor birtokháboritással vásolod saját magadat. Ilyenkor a legegyszerubb mgoldás az érzelmeikre hatni, egy hatos csomag zárt sörrel a kezedben csengetsz be akkor lehetséges hogy kézségesebbek lesznek. Persze garancia erre sincs.
2020. jan. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Bár végül nem lett meg a drón.mert később beszereztem egy távcsővet amivel láttam a tetőt.Lényeg az hogy azért leszögezzűk hogy nem vagyok gyerek ,és egy drón a 16 éven felüliek használhatják.Bár pipa voltam és tényleg nem figyeltem mit írtam a kérdés feltételekor.elismerem borzalamsan fogalmaztam.

A másik pár dühöngönek,akinek itt is meg privátba is írtam hogy bár lehet szétzúzni a drónt.De az olyan lenne mint ha véletlen beperkolnék valakihez,akinél nincs kerítés.Ergo nem tudom hol a határ a magánterületének.ezért ő max megkérhet hogy húzzak el a telkéről.úgyan úgy szétzúzni a kocsit se lehet.Másik írtam is hogy 16 év alatti nemhasználhatja,és az felet is csakfelelőség biztosítással.ha valami véletlen kár keletkezik.akár nekimegy egy madár,és betöri valakinek a kocsi szélvédőjét ,vagy akár ha mondjuk nekimegy egy ablaknak.De a komolyab gépek tele vannak érzékelőkkel .Bár így is jöhet egy hülye madár és megtámadhatja.És magyarországon engedély nélkül nem repülhetsz.tehát az a hozzászóló aki lezúzná mint egy ősember az ufót.Az ésszerűb ha egy rendőrnek adja.mert ha nincsrepülési engedélye.vagy akár más helyre szól az engedély ,akkor bünti.mellesleg vannak szabályok hova nemrepülhet,és benne is van a szoftwareben aza az a programba hogy térképen akár mondjuk a parlament közelébe,vagy akár reptereknél.és igen amúgy valóban emberek vagyunk.bár ez az eset angliába volt.De tudjuk hogy milyen egy biztonsági őr munka.aki csak a megbízója,az az a gyár vagyonát őrizi.nem hatósági személy ,nem portás.és hogy hivatalosan vagyonőrködjön kel tenni egy vizsgát.és ugyan úgy járhat el akár mint egy civil ha lát egy büntényt hogy meggátolja azt.Bár a civil nem mindég.itt papírja van ,és kötelessége hogy a megbízója vagyonát örizze.tehát a feletese vagy akár szólhat illetékeseknek is .mint ami történt.sajna a gps nem mutat valós helyet és a lényeg.hogy mindenki gyakoroljon elötte,és ha szelesre fordúl az idő száljon le.ez van!

2020. febr. 12. 01:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!