Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Álló hangfal megéri? (bővebben...

Álló hangfal megéri? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval 5.1 házimozi rendszert építek. Már meg van az erősítő (Denon AVR2600H), a center sugárzó (B&W HTM6) és két darab B&W 606. Az lenne a kérdésem, hogy, ha a 606-okat hátra tenném és előre vennék két darab B&W 603-mat. Mert jelenleg 4db 606 van tervben, állványokkal.

Zenére, játékra és filmre is használom.

Mélyláda még nincs eldöntve. Vagy 1db REL HT1205 vagy 2db REL HT1003.

A kérdés, hogy elég lenne-e neki az erősítő és, hogy megéri-e egyáltalán rákölteni +800€-t.

Nem sietős a dolog, mert jelenleg még a szobát készítem a rendszernek. Őszre tervezem befejezni.



2020. márc. 6. 23:59
 1/10 anonim ***** válasza:

meg, meg a sub szép dolog, de a full range front hangfal a legjobb..

Sőt, nekem még a center is egy teljes hangfal.

2020. márc. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Zzzoli ***** válasza:

Teljesen jó az elképzelés. Az AVR-X 2600H erősítő jó párosítás a 603-ashoz. Frontnak mindenképp a 603-at ajánlom több okból is. Néha megesik hogy megkívánod a dinamikát és a hangerőt zenehallgatáskor, arra vágysz hogy kanapén is érezd amin ülsz hogy szól a zene, na ezt ezzel az erősítővel és a 603-asokkal szub nélkül is érezheted, a 606-ot azért a 2600H képes megfektetni, hiába van 120W a specifikációjában.

Aztán olyan eset is előfordul hogy szimplán csak a power gombot benyomod az erősítőn, de nem emlékszel hogy a subwoofer fesz alatt van-e, a 603-asokkal és bizonyos zenei anyagokkal el kell majd gondolkodnod hogy most megy-e a sub, mert önmagukban is nagyon jó basszust tudnak tolni. Ugyanez a 606-osok visszafogottabb mélye miatt nem játszik, ott rögtön kiderül ha a sub membránja nem rezeg.

2020. márc. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor lesz a 603. De így a subwoofer-t csak jövőre veszem meg. Abból melyik változat a jobb? A kettő kisebb vagy az 1 nagyobb? Esetleg később a kettő nagyobb?
2020. márc. 7. 10:11
 4/10 anonim ***** válasza:
persze, front hangfalnak mindenképp álló hangfalakat vennék, főleg a zenehallgatás miatt.
2020. márc. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
X2600-on nem hallgatnék zenét, tehetsz mellé bârmit, akkor sem fog jól szólni. Mekkora a szoba, erről nem esett szó, pedig ez ad választ minnden kérdésre, kell e a két szub és kell e az álló front. Abban RELben biztos vagy?
2020. márc. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Zzzoli ***** válasza:
Semmi baj nem lesz vele sztereóban, ismerem a felépítését a végének is és az előfokainak is. Az előítéleteket házimozi erősítő mivolta miatt kapta. Gyakorlatilag nagyon hasonló a szisztéma analóg vonalon mint a Denon sztereó erősítőiben, végerősítő kialakítása, előfokok, végfokok sematikája. D/A konverterei igényesen kialakítottak, processzora jó teljesítményű.
2020. márc. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Zene másodlagos. Film, játék az elsődleges.

A mélynyomó ügyben semmi sem biztos, még élőben nem is hallottam őket. De egyelőre ez a legesélyesebb.

A szoba 3,5m*4,5m területű és 2,7m magas. Szóval kb. 16 négyzerméter, ami nem túl sok. És 42,5 köbméter.

2020. márc. 7. 16:50
 8/10 A kérdező kommentje:
Még az kimaradt, hogy tiszta szoba, csak erre a célra lesz, szóval bűtorok és egyebek nem vesznek el a helyből. Csak a nagy sík felületekkel kell majd kezdenem valamit.
2020. márc. 7. 17:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Panelozni kell 90es sűrűségű kőzetgyapottal, mert nagyon visszhangos lesz.

Teljesen mindegy, milyen csodádálatos a felépítése, hallottam élőben és zenére hulladék.

Mozira meg nem vennék ekkora szobába álló frontot, de még zenére sem, bőven behangosítja sztereóban a 606 is, így több marad ládára.

Mivel ennyire kicsi a szoba, én a két kisebb megoldást választanám. Minél kisebb a szoba, akusztikailag annál nehezebb kezelni.

2020. márc. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
És 24 négyzetméter esetén? A falat arrébb tudom tenni. És akkor lenne 4x6 méter.
2020. márc. 8. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!