Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szerintetek meg tudom forraszt...

Szerintetek meg tudom forrasztani a fülesem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy csóró vagyok+ nem szivesen vásárolok össze mindent amit rövid ideig használok, hogy aztán megint újat vegyek.. 4 (!) fülhallgatóm gyűlt össze amikben meg van törve a vezeték a jack dugóhoz közel. Szóval van lehetőségem próbálkozni :)

Csak nincsen forrasztópákám, de szerintem gyertyánál is meg lehet olvasztani a cint elég könnyen olvad az,nem? De egyáltalán cinnel szokták ezt? Bocsi ha ez hülye kérdés, ilyesmi cuccot sosem forrasztottam eddig csak megnéztem pár videót és nem tűnik nehéznek. Ja és történhet valami hogyha elcseszem azonkívül hogy nem szól? Mondjuk lehet baja a telefonomnak?



2020. márc. 8. 16:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Láttam egy videót amiben a csávó csak szigszalagal rögzítette. Azonkívül hogy ótvar ronda van ezzel vmi baj? Mert akár ezt is kipróbálhatnám az egyiken...
2020. márc. 8. 16:50
 2/12 anonim ***** válasza:
45%

"4 (!) fülhallgatóm gyűlt össze amikben meg van törve a vezeték a jack dugóhoz közel"


Én negyven éves vagyok, negyven év alatt volt összesen öt-hat fülesem, ebből egy volt, ami tönkrement, az is olyan sok idő után, hogy az már belefért. Mindezt azért írom, mert ha neked ennyire tönkremennek a füleseid, akkor a hiba a te készülékedben van.

2020. márc. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

#2 ma már nagyon gagyi minden. A 21 ezres füles jack dugója is szétmegy a semmitől.

Kérdező: forrasztópáka nélkül viszont ne állj neki, mert meg fogsz sérülni. Forrasztható jack dugót kell venni, le kell vágni a régit, utána rá tudod forrasztani a vezetéket az újra.

2020. márc. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Jó, rendben az ön korosztálya nem hallgat zenét egész nap. És valószínűleg jobban vigyázott rá+ jobb minőségű fülesek voktak.

De én sokszor bedobtam őket a táskámba vagy alvásnál is használtam... igen a hiba az én készülékemben van, méghozzá a fülesekben. Nem hiszem hogy hülye lennék azért mert nem tudok vigyázni egy fülesre, de szerintem már az is egy lépés hogy nem kidobom őket és veszek egy újat hanem megpróbálom megjavítani.


Pls a kérdésre válaszoljatok emberek!

2020. márc. 8. 16:59
 5/12 A kérdező kommentje:
3-asnak köszi. Hogy lehet ebben megsérülni amúgy?
2020. márc. 8. 17:01
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Inkább egy hosszú, vékony rézdarab végét melegítsd gáztűzhelyen. Ha pákával sem tudsz forrasztani, gyertyával biztos nem fog menni. Ezek a fülhallgató hajszálvezetékek olyan anyaggal vannak bevonva, amit csak forrasztás közben tudsz leégetni, szóval a szigetelőszalagot csak szigetelésre használd.
2020. márc. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
75%

A lakkszigetelés leküzdése kicsit nehezítő, a normál forrasztáshoz képest, de talán még megoldható egy pár dolláros USB-pákával is:

https://www.youtube.com/watch?v=o-8D5t6TJYU

Ajánlatos bőven gyantázni, illetve gyantába mártani a huzalt, úgy könnyebben befogja az ón.

2020. márc. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Áruházakban 2000-ért már kapni tisztességes forrasztópákát.
2020. márc. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mindenkinek ment a zold
2020. márc. 8. 17:29
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért ha a kezdő betegségeket nem akarod elkövetni élesben, gyakorolj sima kábeldarabokon, meg a felmerülő gondokra (nem fogja, sok lesz az ón, elfüstöl a szigetelés, pákahegy hót gané) keress rá, jó videók vannak.
2020. márc. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!