Milyen jó tükörreflexes fényképezőgép létezik 150. 000 Ft-ig? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Fotográfusnak szeretnék továbbtanulni,ezért szeretnék egy komolyabb gépet..Eddig egy Fujifilm Finepix S1600-ast használtam( [link] ),meg is vagyok vele elégedve.

De többen is mondták(hozzáértők is),hogy van tehetségem a fotózáshoz,ezért érdemes lenne beruháznom egy tükörreflexes gépre.

Nézegettem őket,és mind Mpixel szám,mind az ár-érték arány miatt, pedig az egyéb tulajdonságok alapján a Sony Alpha szériábóla a DSLR-A290L-et találtam a legalkalmasabbnak.

Viszont azt hallottam,hogy az objektívpark nem túl nagy ezekhez a gépekhez.


Nézegettem még a Nikon-okat,és a Canon-okat is.A Nikon 5000-es is jónak tűnik..de az már kicsit drágább.Megérné beruházni rá?


2010. júl. 25. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem pld évtizedek óta Pentaxom van, egy Canon Nikonhoz van 300 optika míg az enyémhez 120 de nem hiányolom a többit, és a Pentax visszafelé a legkompatibilisebb gép az összes márka között.
2010. júl. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!:)

A Pentaxokat is nézegettem,és azt olvastam ,hogy a Pentax ár-érték arányban messze a legjobb az ilyen típusú gépek közül.

A Pentax K-x modelljéről van valakinek tapasztalata?

2010. júl. 25. 20:05
 3/11 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm vett nemrég egy tükörreflexes Canont. Én is szeretek fotózni én egy S5600as Fujival nyomom és amikor kicsit a kezembe vehetettem a Canont hát nagyon megtetszett. Igaz csak pár képet lőttem vele ott az utcában de nagyon jó volt. Azzal szívesen fotóznék a Hármashatárhegyről este.
2010. júl. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


2 gép között vacilálok lassan 3 órája..már pro-kontra listát is írtam..tesztfotókat nézegettem a neten..de semmi..

Szóval..szerintetek melyik legyen?:


Sony Alpha DSLR-A290L..14 Mpixel..18-55 mm-es obival(nem képstabilizátoros..)..viszont (elméletileg) nem kompantibilis egy markolattal sem..pedig nekem az fontos lenne a portré fotózáshoz..129.000 Ft


vagy


Canon EOS 1000D..10 mpixel(jelentősen kevesebb,mint a Sonyé)..18-55 mm+73-300 mm-es obival..a Canonhoz hasonlóan ez sem képstabilizátoros...viszont 3-féle Ansmann markolattal kompantibilis..és a BG-E széria 4(vagy 5).. típusával..129.000 Ft(szintén)


Nem utolsó,hogy a Canonhoz két objektív van...de nem képstabilizárosak..és az a -4 mpixel elég sokat nyom a latba,nem?


Ha a Sony passzintható lenne markolattal..akkor egy percig sem gondolkoznék...de így..



Melyik legyen?

2010. júl. 25. 23:27
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem vennék Sonyt, mert nem jó az objektívparkja és a gépfejlesztés is elég rossz irányba tart.


A -4 megapixel nem számít, már 8 tökéletesen elég mindenre. Én újságnak évek óta hat megapixellel fotózok, 1200*1800-as felbontás a legnagyobb, amire valaha szükség volt és ez még 6 MP mellett is sok kivágásnak enged teret. Az alacsony zajszint sokkal fontosabb.

Épp ezért nem vennék Canont sem most, mert a gépei nagyon abba az irányba haladnak, hogy sok MP, de kevés tudás, ergó nem jók.

Viszont ha szeretnél teletartományban sokat fotózni (sport- és természetfotó), akkor a legjobb tele kínálata a Canonnnak van. Persze ezek professzionális, sok százezres objektívek, de ha kiválasztasz egy márkát, az az egész életedet végigkíséri, szóval nem csak pár hónapra kell előre tervezni.


Én ha most kezdeném, Nikont vennék (most Canonos vagyok), ráadásul megvárnám, hogy szeptember végére hátha kijön a D90 utódja és azt venném meg. Ha sietős, akkor D90. Ez jóval felette van az értékhatárodnak, de érdemes meggondolni. A Nikonok most nagyon jó irányban haladnak és kezdik az objektívek árban és minőségben is beérni/megelőzni a Canont.

2010. júl. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Húú..köszönöm a válaszokat!:)


Most eléggé össze vagyok zavarodva...


Még egy kérdésem lenne...Egy képstabilizátor nélküli obival,és egy képstabilizátoros obival felszerelt gép képe között nagy különbség látszik..mondjuk egy makró módban készített képnél??

2010. júl. 26. 17:10
 7/11 anonim ***** válasza:

Makro képeket eleve állványról vagy babzsákról szokás lőni, nem kézből. De én is kézből makrózok és azt kell mondjam, nagyon sokat számít a kézi élességállításnál az IS. Viszont nekem mindig remegős volt a kezem.

Nézd meg ezt:

[link]

A fickó azt mondja, hogy a fölső öt képet egy Canon 100 mm macro f2.8 nem stabilizátoros objektívből lőtte kézből. Itt is a fotós a lényeg, nem az, hogy van-e stabilizátor. Magában az optikai minőségben (tehát a potenciálisan elkészíthető legjobb képben) viszont minden 100 milli körüli objektív (sigma, tamron, canon, nikon) nagyon erős.

2010. júl. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)


El sem tudjátok képzelni,hogy mennyit segítettetek.:)

2010. júl. 26. 22:52
 9/11 Dodesz.. válasza:

Kedves kérdező! :)

Lenne egy kérdésem^^

Hol lehet fotográfusnak-fénéyképésznek tanuni???

Én is az szeretnék lenni! Köszönöm a választ! :)

15/L

2010. júl. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]


De a MOME elég magas mércét állít a felvételizők elé, gyakorlatilag megköveteli, hogy már a felvételi előtt egy jó amatőr szintjén legyél gépkezelésben és legyen egyéni látásmódod. Általában nem kerülnek be elsőre az emberek...

2010. aug. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!