SeoToX kérdése:

Melyik laptop ideálisabb?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szeretnék egy új laptopot vásárolni a régi helyett.

Van két választási lehetőség.

Vegyes használatra kell, viszont nem hátrány ha a mai játékok magas beállításokkal elfutna rajta.

Tudom drága laptopok,ennyiből lehet baszóbb asztalit építeni, számomra fontos a hordozhatóság.


Az egyik gép az Asus ROG Strix G731.


Konfig:

NVIDIA GeForce RTX 2070 8GB GDDR6 Max-P Videokártya


Intel Core i7-9750H 6 magos Processzor max 4.5 GHz Turbo Freq.


144 Hz 3ms IPS Nano-Edge tükröződésmentes FULL HD kijelző


16 GB DDR4 2666 MHz dual channel memória, 1 TB PCIe NVME SSD.


Másik gép pedig az Acer Predator Helios PH317.


Konfig:

144 Hz-es 3 ms válaszidejű 17,3"-es Full HD IPS 1920 × 1080 felbontású tükröződésmentes kijelző


9. generációs Intel® Core™ i7-9750H - 2,60 GHz / 4,50 GHz / 12 MB processzor


16 GB DDR4 2666MHz-es memória, Ultragyors 512 GB PCIe NVMe SSD + 1 TB 7200 fordulatú háttértár


Legújabb generációs NVIDIA® GeForce® GTX 1660 Ti videókártya / 6 GB GDDR6 memória


Véleményem szerint az Asus "jobb"

Viszont hozzáértők véleményére is kíváncsi lennék, ha vehetnék a kettő közül melyikre esne a választás!


Nagyon szépen köszönöm.



2020. márc. 26. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Többnyire videokártyában van eltérés, és ott elég nagy, az Asus javára. 1TB SSD van benne, míg az Acer-ben 512GB SSD + 1TB HDD.

Véleményem szerint az 1TB már-már kevés egy átlagos mai játékok futtatására használt gépnél, és nem tudom hogy mennyi bővíthetőségi lehetőség van ezeknél a laptopoknál, de még így is az Asus-t venném.

2020. márc. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ezen gondolkoztam én is.

Külső HDD hozzácsatolása esetén, esetleg arra telepítve a játékokat baromság?

Usb-n keresztül szerintem nem lenne az igazi.

Elméletileg, ahogy néztem róla teszteket, talán bővíthető az a része.

Köszönöm a választ.

2020. márc. 26. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!