RoB* kérdése:

PC-t Laptopra? (ASUS ROG Strix G G531GU)

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Ezt a PC-t cserélném le: Windows 10 pro, Genesis titan 750 (Blue), Asus H81M-K, Intel Core i5 4690 3.50 GHz, 12 GB RAM, AMD Radeon R7 370 Strix OC 4GB Gddr5, 1 TB HDD, Corsair VS550 (550 watt)

Erre a Laptopra: ASUS ROG Strix G G531GU: Intel® Core™ i7-9750H 4.50 GHz Coffee Lake, 15.6", Full HD, IPS, 120Hz, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce GTX 1660Ti 6GB, Free DOS, Black

Mostanában fontos a hordozhatóság, és ha már váltok erősebb konfigot szeretnék mint a mostani volt.

Szeretném a véleményeteket kérni, hogy kb. meddig lenne jó játékra (60 fps körűl, minél magasabb beállítasokkal 1080p-ben) ez a konfig, és hogy lehet-e bajom a hűtéssel?

Gondolom legalább 3 évig nem lenne gond vele.

Játékok amikre használnám: Forza Horizon 4, RDR2, Metro Exodus, Battlefield 5, COD MW, PUBG, Gears 5, Escape from Tarkov.

A keret kb. 500K

Tudom ennyiből lehet erősebb PC-t, de az nem mobilis.



#PC #RAM #120 Hz #Free DOS #full HD #laptop #Gamer #ASUS ROG Strix G G531GU Intel® Core™ i7-9750H 4.50 GHz Coffee Lake #512GB SSD #NVIDIA GeForce GTX 1660Ti 6GB
2020. márc. 31. 14:18
 1/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

helyedbe varnak 2000 szerias nvidia kra ha most nem tudsz olyanba fektetni


cpu bol szinten 10th genesbe nem art ott is legujabba


amugy persze hogy jo sokkal jobb


de zugni is fog mint a rossebb


Mivel kishelyre eromu van bezarva ezek mind zugnak mint repulo


ha ez nem gond akkor tokeletes

2020. márc. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

A fentebb író hülyeséget írt, bocs haver. Nem zúg egyáltalán, nekem is hasonló van.

4-5 évig ezek kibírják, ha nem kap ütést a képernyő, vagy nem öntöd le véletlen vízzel, de hallottam olyat is, hogy a mocskos kézről lefolyó piszok cseszte el a gépet. Ezekre figyelni kell.



Mellesleg, én vennék egy 1080 ti-t a helyedben 110-120.000 forintos kategóriában, és a maradék 380-at költeném laptopra, ugyanis szintén kijönnél így, és lenne egy bitang erős pc-d, és laptopod egyaránt.

2020. márc. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#2 meggondolando a vga ajanlasa persze laptoptol veszed a penzt el vele es ha tenyleg asztalit nem hasznalsz nincs ertelme


zugas alatt nem arra gondoltam hogy zorog mint a rozoga szeker hanem ha jataszol vele akkor a hutese rendesen halhato, sokmindentol fugg ez

ha megnezel rengeteg tesztet mindenutt errol irnak hogy hangosak, de nem csak tesztek hanem mas felhasznalok is


hogy valakinel halkabbak az szerencse fuggvenye, illetve adott tipuse vagy adott peldanye

az megint hogy valakit nem zavar, ahogy en is irtam ha ez nem gond akkor tokeletes


hiszen ha valami ultra szupi fulest hasznalsz akkor nem halasz mast


illetve akkor sem ha komolyan belemaszol temaba es beallitgatasokkal egyre halkabba teszed ha sikerul


a kulonbseg az hogy egy PC ennyiert ekkora teljesitmeny mellett tokeletesen hangtalan lehet

mig egy laptop semmikep

csak legfeljebb bemeseled magadnak mert az jobb erzes de miert? Ki mondta hogy ezt szegyelni kellene?


olyan mintha a hangos proszivot kellene szegyelni mert az milyen mar...

2020. márc. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Pcre jelenleg nem költenék a helyhiány miatt eladni terveztem, valamint a munkám és életvitelem miatt fontos a mobilitás, ezért szeretnék laptora váltani viszont a játékokról se mondanék le.

Ezt a konfigot max annyiban überelném hogy RTX 2060al vehetném, de ugy láttam az se sokkal combosabb RTX off használva és az árban már megdobná.

A zúgás nem igazán zavar mivel ha játszok, fülessel teszem szinte mindig így a zajok ki vannak zárva.

A melegdéstől tartok inkább, mivel "gaming" laptophoz hosszútávon nem volt dolgom eddig.

2020. márc. 31. 16:59
 5/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#4 telenyomjak ezeket hocsovekkel, ventikkel, hutobordakkal

vagyis ha szabad-legaramlast biztositod neki akkor nem lesz gond vele

erre terveztek hogy tulmelegedni ne tudjon teljes terhelesen sem, persze ettol meg rendesen melegedhet de artani ez nem art neki


(monitorozokat futatsz fps t figyelsz, van e nagy throttling stb.)


az ilyen uber cucokrol rengeteg teszt van igy ha barmi gyanus megnezel egyet es ha nagy az elteres akkor intezkedel

amugy pedig jatszol vele


a gond inkabb az veluk hogy laptopsaguk nem igazan tud ervenyesulni mivel nagyenergiaigenyuk van igy akkurol sokat nem birjak


Xy4

2020. ápr. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megvetted azóta a laptopot? Én is pont ezzel a típussal szemezek csak azért kérdezem.
2020. júl. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Üdv, igen bár más laptopra esett a választás végül.


Lenovo Legion 5 15IMH05H/ Intel® Core™ i5-10300H, 15.6" Full HD, IPS, 16GB, 512GB SSD, NVIDIA® GeForce® GTX 1660 Ti 6GB


Tökéletesen működik, hűtéssel eddig nem volt problémám.


Játékok amiket eddig próbáltam rajta: RDR2, BF5, CoD Warzone, Forza Horizon 4, Snowrunner, Metro Exodus,Resident Evil 3 Remake.


Mindegyik max-közepes beállításokon ment (60-90fps körüli átlagokkal), ha nem vagy hardcore gamer teljesen elég szerintem amit ez a laptop tud.

2021. jún. 17. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!