Vágó Géza kérdése:

Adott egy hifi. Ha csak az egyik rca-rol adok jelet akkor is szól min a két hangfal ha pedig mind a két rca-t rá kötöm vízhangosan erőtlenül szól. Hogyan tudnam ezt megoldani?

Figyelt kérdés

#szól a hifim
2020. ápr. 9. 19:58
1 2
 1/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:
44%
Hangszórókat rosszul kötötted a kimenetre, ezért a sztereó különbségi hangot hallottad, azt nevezted "vízhangnak", nem kicsit ostoba módon.
2020. ápr. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Csobog ?
2020. ápr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy viccnek vegyem vagy csak simán tudatlanságnak? Normálisan vam bekötve piros a piroshoz fekete a feketéhez gyári vezetékek a gyengébbek kedvéért! A fen leirtak igazak és nem csobog esetleg ha sok kakaó után szaladsz a wc-re elmult már április 1. Normális hozzáértő válaszokat várnám. KÖSZÖNÖM
2020. ápr. 9. 21:26
 4/15 anonim ***** válasza:
Pedig a víz hangja a csobogas
2020. ápr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:
32%

A tények:

1. Amikor egy sztereó kimenet két melegpontja közé kerül a hangszóró (GND-szakadás, ami fülhallgatóknál is előfordul), csak a sztereó különbségi jelet hallod, ami egy sajátos visszhangos jelenség.

2. Amikor az egyik oldal jele teljesen hiányzik, akkor különbségként a másik oldal jele hallható.

3. A "vízhang" szó használatával borzasztóan elástad magad. Mivel én még könyveken nőttem fel sajnos, alávaló támadásnak tudom csak tekinteni ezt az akciót a magyar anyanyelvem ellen. Kikérem magamnak!

Tartozol egy bocsánatkéréssel kisöreg!

2020. ápr. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ne haragudj,hogy ilyen durván fogalmaztam csak már ideges vagyok mert nem tudok vele mit kezdeni ránézésre a lapon semmi elváltozás de hangzásban irtó rossz. A hangfalakat alig hajtja meg erőtlenűl szól viszhangos(az előzőben rosszul irtam) és az,hogy egy rca-rol mind a két hanfal-jobb és bal oldal szól az nem jó. Ha az egyik rca-t kihúzom csak az egyik hangfalnak kéne szólni!!!!! Jól van beköve!
2020. ápr. 10. 08:31
 7/15 A kérdező kommentje:
Hogyan tudnám ezt megcsinálni. Kérlek segíts🙂
2020. ápr. 10. 08:32
 8/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Típus?
2020. ápr. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Lg ffh 8900
2020. ápr. 10. 11:38
 10/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Próbáld ki úgy, hogy egyszerre csak egy hangszóró legyen csatlakoztatva.

Ha nem szól, akkor nem kap GND-t a fekete érintkezőkről, kitört a csatlakozó forrasztása például.

2020. ápr. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!