Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem érzékeli a laptopom...

Hatesz kérdése:

Miért nem érzékeli a laptopom a hdmivel csatlakoztatott tv-met?

Figyelt kérdés

a laptopom:

Lenovo Legion Y530-15ICH 15.6" FHD Gamer laptop, Intel Core i5-8300H, 8GB, 1TB HDD, NVIDIA GTX1050 4GB, FreeDOS,

mivel új windows van rajta a telepítés után eszközkezelővel az összes szükséges dolgot letöltöttem egyedül a videokártyának nem tudtam megfelelően beállítani mivel az nvidia control panel nem indul



2020. ápr. 18. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:

"a videokártyának nem tudtam megfelelően beállítani"

hát akkor ezért. A gyártó oldalán nincs driver?

2020. ápr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Amikor tölteném le azt írja hogy "Az illesztőprogram nem talált kompatibilis grafikus hardvert"
2020. ápr. 18. 16:51
 3/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ez úgy szokott működni, hogy az Intel GPU kezeli a laptopkijelzőt, az nVidia a HDMI-kimenetet.

Talán ezzel:

[link]

2020. ápr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Vagy inkább használd ezt a keresőt, van külön laptophoz való driver is:

[link]

Előbbit csak úgy linkeltem, amit a Google feldobott, de nem biztos, hogy az a jó.

2020. ápr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 lali51 ***** válasza:
A tv-nek kell érzékelni a laptopot,fordítva em működik.
2020. ápr. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

# 5

Te nagyon el vagy varázsolva, jót nevettünk ismét. A HDMI-kábelben is van egy külön érpár, mint az analóg D-sub kábelben is. Ezen közlekedik a DDC-infó (Display Data Channel), illetve üzem közben a HDCP titkosítás kulcsai.

A TV-ben (monitorban is) van egy EEPROM.

Amikor a kábelt bedugod, a driver kiolvassa az EEPROM tartalmából, hogy a kijelző milyen felbontásokat támogat, abból melyik az alapértelmezett fizikai felbontás és frekvencia, azzal fogja megküldeni a TV-t (monitort).

Tehát, mi érzékel micsodát?

Ismét egy kis gépelési gyakorlat, mások egyszerű beköpései miatt.

2020. ápr. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Letöltöttem a drivert elindítja de viszont amikor az illesztőprogramot telepítené nem történik semmi
2020. ápr. 19. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!