Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen digitális rajztáblát...

Milyen digitális rajztáblát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

16 vagyok és mivel a rajzolás kizárólag csak a hobbim, nem szeretnék és nem is engedhetek meg magamnak egy igazán komoly és feltehetőleg drága rajztáblát.

Melyik lenne aminek elfogadható az ára, de nem is szemétre való?

Van olyan márka amit ajánlanátok?

Vagy bármi ilyesmi?



Tényleg nem értek hozzá, úgyhogy bocs ha valami hülyeséget mondtam.



2020. ápr. 25. 17:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Ezeken a rajztáblákon van rajzoló program, vagy azt külön meg kell vásárolni?
2020. ápr. 25. 17:14
 2/6 anonim ***** válasza:

Wacom Intuos S.

Abból is a bluetooth változatot javaslom (más esetben egy hosszabb, mondjuk 3 méteres usb zsinór beszerzése erősen javallott).

Én Illustratorhoz, Photoshophoz használom, de létezik több féle digitális rajzoló szoftver. A Krita pl. pont ilyen, és ingyenes.

2020. ápr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

nekem Wacom Intuos S. van, ami szerintem egész jó.

van olyan rajzprogran amihez be kell állítani, van amihez nem. én pl Paint tool sai 2-t használok, ott nem kellett beállítani. a gombokat is be lehet állítani, a tollon, és a táblán is. szerintem első rajztáblának tökéletes, és nem is olyan drága.


arra nem jöttem rá hogy lehet kábel nélkül használni, de ha esetleg ilyet veszel akkor hátha te rájössz 🤷

2020. ápr. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3: ha bluetooth-os változatot vettél, akkor:

- kapcsold be a bluetooth-t a gépeden (ha nincs, tedd lehetővé, létezik külső usb-s bluetooth-os fogadó is);

- kábel nélkül, ahogy van, kapcsold be a rajztáblát;

- windows 10-ben a settings (magyarul beállítások?) > bluetooth & other devices menüben csatlakoztasd az eszközt.

Lehet, rosszul emlékszem, de más oprendszernél (win7 pl) lehet, h drivert is le kell töltened. Remélem tudtam segíteni.

2020. ápr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
XP-Pen.
2020. ápr. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én is csak hobbiból csinálom, ezért egy olcsóbbat választottam, a Huion H640P-t. Bár lehet, hogy no name kínainak hat, de a youtubeon van pár teszt vele, és ott dícsérik. Nekem is bejött. Meg igazából az ára is jó.

(~12000, Aliexpressen, Németországból egy hét alatt megjött)

Programnak meg a Kritát ajánlom. Ingyenes.

Ez az én budget setupom.

2020. ápr. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!