Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Sztereo taviranyitos hangrends...

Sztereo taviranyitos hangrendszert?

Figyelt kérdés

Hali.

Szeretnek valami 2.0, 2.1 hangrendszert a pc hez amit tudok kapcsolni taviranyitoval.


Nezegettem sokat de legtobb ilyen taviranyitos rendszert nem lehet kikapcsolni a tavval, max keszenletbe tenni.

Ilyen 10-20ezer wattos rendszerek nem erdekelnek, eleg egy 50wattos rendszer csak elfogadhato kellemes hangzasa legyen es tavval tudjam ki es bekapcsolni.

Valaki tudna ilyeneket ajanlani? Hasznaltan is jo.



2020. ápr. 29. 21:32
 1/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"nem lehet kikapcsolni a tavval, max keszenletbe tenni."

Az ugyanaz.

Nincs a világon olyan távszabályzós konstrukció, aminek ne lenne szüksége készenléti táplálásra a visszakapcsoláshoz.

Egy klasszikus hifi erősítő esetében ez azt jelenti, hogy van benne egy kis készenléti trafó, ami jelentéktelen áramot vesz fel. Ez adja a tápot az infravevőnek, illetve processzornak, ami a távszabályzó parancsára egy relén keresztül bekapcsolja a főtrafót, ami már egy nagyobb áramfelvételű dolog önmagában is (melegszik, energiát igényel), plusz terhelik az áramkörök is, végfok nyugalmi árama stb.

2020. ápr. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy érted, hogy teljesen áramtalanítani?? Ezt én egyik elektronikai készüléknél sem szoktam alkalmazni, a távirányító off gombját használom, ezt pedig minden készülék tudja (nyilván nem egy BRG-MK27-es magnóra gondolok..:) ). Inkább arra figyelj, hogy a hifin legyen aux kimenet, így egy filléres jack-rca kábellel össze tudod kötni a pc-vel.
2020. ápr. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
valamelyiken ez a standby/on gomb van, az is ugyanugy kikapcsolja a keszuleket?
2020. ápr. 30. 09:40
 4/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

# 3

Az a gomb ugyanazt csinálja, mint a távszabályzó gombja, csak közvetlenül utasítja a processzort, nem infrán keresztül.

Többi ugyanaz, ahogy már vázoltam.

A teljes áramellátást a normál hálózati kapcsolók szakítják meg, ami lehet a készülék hátán, vagy elől is, de más kivitelű.

Ha azt lekapcsolod, már nem tudod a távszabályzóval "felülbírálni", mert nem tud miből felállni (nincs a készülékben semmi feszültség).

2020. ápr. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#2

BEMENET! BEMENET!!!

Bocsi, de nem birok elsiklani az elyenek felett.

2020. ápr. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
# 5/ Bocs, igaz, figyelmetlen voltam, általában el szoktam találni..:(
2020. ápr. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!