Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Adott kettő 100 W hangfal,...

Adott kettő 100 W hangfal, valahogy hangra akarom bírni őket, hogyan kéne?

Figyelt kérdés
Nos tálaltam a pincében kettő darab 100 W hangfalat (Saba b4800) mind a kettőnek van egy fekete és egy piros kábele. Milyen erősítőt vagy mit kéne vennem, hogy működjön?

2020. máj. 19. 15:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Itt egy pioneer erősítő:


[link]

2020. máj. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az itt elérhető:

[link]

adatlap tanúsága szerint olyan sztereó erősítőt érdemes választani, ami csatornánként, 8 Ohmos terhelés esetén, maximum 80 wattot (RMS) ad le.

2020. máj. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha csak annyi a cél, hogy megszólaljon, arra szerintem megteszi akár egy használt pár ezer forintos mini hi-fi is. Az enyémre pl. "csiptetős" megoldással vannak kötve a hangszóró zsinórok.
2020. máj. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

2x1000-res végfok kell.

Hátha késöbb találsz majd nagyobb hangfalat is.

2020. máj. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ! Napi használatra kéne, de nem feltétlen törekszem a profi minőségre, megelégszek azzal is, hogy ne recsegjen. Lehet hülyeséget mondok,de ha jól tudom valami két pólusú kábel van benne, ezeket minden erősítővel össze lehet dugni?
2020. máj. 19. 22:06
 6/14 anonim ***** válasza:

Arra azért ügyelj, hogy a fekete általában a "negatív", a piros pedig a "pozitív".


Ha fordítva kötöd be akkor nem történik semmi katasztrofális, csak a hangminőség romlik.

2020. máj. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Pozitív-negatív, bal-jobb, tehát 4 "nyílásba" mennek a kábelek (piros-fekete, L-R), erre figyelj. Én volt, hogy rosszul párosítottam és nem szólalt meg.
2020. máj. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

2. vette a fáradtságot és utánanézett a szóban forgó hangfal adatainak, mely szerint a hangfal impedanciája 8 Ω, névleges teljesítménye 80 W, zenei teljesítménye 100 W. Az általa ajánlott erősítő megfelelő. Amit 1. ajánlott az is megfelel, 2×50 W-os és nem is annyira drága. Ha csak az kell, hogy „valahogy szóljon”, akkor biztos találsz olcsóbbat is.


„valami két pólusú kábel van benne, ezeket minden erősítővel össze lehet dugni?”


Az kéterű kábel, ha a csatlakozók megfelelőek, akkor elvileg összeköthető bármilyen erősítővel. Figyelembe véve, hogy az erősítő teljesítménye ne legyen nagyobb a hangszóró névleges teljesítményénél. Az erősítő teljesítményét ebben az esetben 8 Ω-os terhelésre kell vonatkoztatni.


4.

„2x1000-res végfok kell. Hátha késöbb találsz majd nagyobb hangfalat is.”


Egy 100 W-os hangfalat 1000 W-os erősítőre kötni? Na ne, az összes régi szakirodalom szerint az erősítő teljesítménye legfeljebb akkora, de inkább kisebb legyen, mint a hangszóró névleges teljesítménye. A maximálisan megengedettnél nagyobb teljesítmény tönkreteheti a hangszórókat. Egyébként miért kellene egy lakásban 2×1000 W-os erősítő? Már a 2×100 W is sok, átlagosan legfeljebb néhányszor 10 W-tal használják.

2020. máj. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"az összes régi szakirodalom szerint az erősítő teljesítménye legfeljebb akkora, de inkább kisebb legyen, mint a hangszóró névleges teljesítménye."

Erről egyik tavalyi troll jut eszembe, mindenáron be akarta nekem beszélni, hogy az erősítő legyen erősebb és nyilván én vagyok a hülye, hogy ezt kétségbe vonom.

Valami olyan hülye elmélete volt, hogy az erőtartalék miatt így lesz nagyon jó. Persze, az erőtartalék valóban jó, csak nem ész nélkül.

Jön egy akaratlan tranziens, reccsenés és kiköpi a membránt.

Szervizben régen volt is ilyen eset, amikor valakinek a próbákhoz használt rádióhangszóró kilőtte a membránt az arcába, mert egy túl erős erősítővel megbrummogtatta.

2020. máj. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#6, #9-nek:


Talán ez az első eset, hogy egyet értek.

2020. máj. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!