Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Fejhallgatóknál az ellenállás...

Fejhallgatóknál az ellenállás miben számít? Miben különbözik mondjuk egy 16 és egy 600 ohm-os fejhallgató?

Figyelt kérdés
2020. jún. 1. 04:15
 1/10 Mr. V. ***** válasza:
57%

Az erősítőben.


Egy erősítő egy ohm-számra van kitalálva, így egy 1000W-os erősítő ha 4 ohmra van tervezve, akkor 8 ohm-on már csak 500W, 16 ohmon már csak 250W maximális teljesítményre képes.


Hangfalak esetében minél kisebb az ohm szám, annál vastagabb kábellal kell vezetni és annál drágább maga a hangfal.


Tehát esetedben a 600 ohm mondjuk egy 16-32 ohm-ra tervezett 1W-os fejhallgató erősítő esetében elég csekély hangerőt fog biztosítani.

2020. jún. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Zzzoli ***** válasza:
100%

A tekercséle más a fejhallgató hangszórójának. A 600 ohmos modelleekben jóval vékonyabb a tekercselő huzal és több a menetszám, mint a kisebb impedanciájú fejhallgatókban.

A kisebb ellenállású modellekhez kisebb meghajtó feszültség kell, így jobban alkalmazhatók mobil eszközökhöz, vagy saját táppal és erősítővel ellátott kompakt (wireless) eszközökben.

A nagyobb impedanciás készülékek a vékony huzal miatt precízebb gyártástechnológiát igénylenek, de a high end kategóriában sok 600 ohmos nagyérzékemységű, kis torzítású modell található. Nyilván kell hozzá egy holyan fejhallgató erősítő, amely a megfelelő feszültségtartományt tudja produkálni.

2020. jún. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Zzzoli ***** válasza:
"tekercselése"
2020. jún. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
60%

Az továbbra sem "ohm-szám", hanem impedancia (váltakozóáramú ellenállás).

Testmagasság: centiszám.

Testsúly: kilószám.

Voltszám, amperszám, wattszám.

Ezek nem normális szavak, nekünk általánosban még tanították is, hogy nem beszélünk így.

2020. jún. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Zzzoli-val egyetértek.

Szervizmérnök úrnak igaza van, ugyan az impedancia mértékegysége az ohm, de 1#, szerintem is rossz látni az ilyeneket, hogy "ohm szám".

2020. jún. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mr. V. ***** válasza:
77%

A lényeg le lett írva, ha impedanciát írok, akkor a kérdező keresheti a leírásokban, sok esetben a watt mellett csak egy ohm szám szerepel és nem az impedancia megnevezés. Azaz próbáltam laikusnak is érthető módon megfogalmazni, de a kedves szervizmérnök a válaszaim 90%-ába beleköt formai okok miatt.

Ez itt nem elektronikai fórum és nem az efféle "szakszerűségért" kérdezik meg itt az emberek, hanem a minél egyszerűbb és általuk is érthető válasz reményében.


Tehát vitatkozhatunk és lepontozhatjuk egymást, ha ez titeket boldoggá tesz, de míg más nem, addig én válaszoltam a kérdésre és többnyire csak utánam, belekötés formájában jön a kötekedés, hiszen csak formailag nem jó a válasz, de a kérdező mégis megértette.


Ok, 1-2-ben lehet hogy másnak van igaza, de akkor is napi szinten 2-3 válaszomba formai, kifejezésbeli okok miatt belekötni... valakinek túl sok ideje van... igaz, hát vírushelyzet van és be van zárva a szerviz, talán ezért van ennyi ideje, hogy az én válaszaimba kössön bele. Bízom benne, hogy hamarosan kinyithat a boltja és akkor nem lesz már ideje kötözködni velem.


Javaslom az Elektrotanya vagy a Hobbielektronika oldalakat, ahol hasonlóan lehet elektronikával kapcsolatos kérdésekre válaszolni és ott fontosak a szakszavak, a pontos kifejezések, mert a másik oldalon szakemberek vagy legalább is minimum amatőrök ülnek. Itt nem. Itt totál laikusok.


Itt a "diszkóerősítőt" egy átlag ember jobban megérti, mint a "PA erősítőt", mégis ebbe is már többször belekötött itt valaki. Itt "átlag ember nyelven" kell leírni a dolgokat és nem műhelynyelven, mert átlag emberek kérdeznek. Ohm-törvényt ismernek, tanultak róla, tehát tudják, hogy mi az az ohm... az impedancia sokak számára viszont már ismeretlen fogalom, ezért kell általánosban tanított nyelvezetre "lebutítani" a választ, mert nem lehet tudni, hogy egy "szőke nő" kérdezte-e, de lehetőleg ő is megértse.

2020. jún. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
29%

Mr. V.

Nem jól értelmezed a dolgokat.

Magam is akartam írni egy választ a kimeneti feszültséggel kapcsolatban, de mire oda jutottam, ezek már le voltak írva, illetve te magad is írtál dolgokat.

Így nekem már csak az maradt, hogy az "ohm-számot" szóvá tegyem, amit ugyanúgy meg szoktam jegyezni más esetekben is (voltszám stb.).

Egyszerűen azért, mert számomra undorító.

És még mindig előttem van, amikor régen a csinos magyar tanárnő ezt elmagyarázta az iskolában, hogy mekkora paraszt dolog, ha nem is így mondta szó szerint.

Tehát ennek semmi köze a fantáziáidhoz.

Ráadásul neked is írtam már ezt a témát, ha jól rémlik, de nem tanulsz belőle.

Még egy dolog, nehogy azt hidd, hogy én minősítelek le, akár itt vagy a korábbi válaszodnál, ami szintén korrekcióra szorult (neoncső, neongáz nélkül, mert te ilyen találmányokat is tudsz).

Nem, minősítésekkel én nem foglalkozom különösebben, viszont van itt egy beteg ember, aki engem is folyton leminősítget, így provokál vitákat is időként, ugyanakkor vannak többen, akik felminősítenek, ez így működik.

2020. jún. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%
Vagyis "magyartanárnő" inkább, csak már rám is ragad a hülyeség, amiket ezen az oldalon látni...
2020. jún. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mr. V.


Mi az a "PA erősítő" PA: Power amplifier, teljesítmény erősítő, akkor a PA erősítő: teljesítmény erősítő erősítő? Egyébként pedig, aki ért hozzá (ért hozzá?) legalább az ne írjon már pongyolán.


"de míg más nem, addig én válaszoltam a kérdésre és többnyire csak utánam, belekötés formájában jön a kötekedés, hiszen csak formailag nem jó a válasz, de a kérdező mégis megértette."


Megértette? Nem látom a válaszát. Fejhallgatóról szólt a kérdés, te pedig 1000 W-os erősítővel és hangszórókkal magyarázod meg a kérdezőnek.


Kérdező:


Például 100 mW teljesítmény eléréséhez:

16 ohmon 1,26 V szükséges.

600 ohmon 7,75 V szükséges.


100 mW teljesítményhez, 16 ohmos fejhallgató esetén olyan erősítő szükséges, amelyik 1,26 V, 600 ohm esetén pedig 7,75 V leadására képes.

Ha a 600 ohmos fejhallgatót a 16 ohmra készült erősítőre kapcsolod, akkor a teljesítmény nagymértékben csökken, a példa szerint mindössze 2,67 mW lesz.

Ha a 16 ohmos fejhallgatót a 600 ohmra készült erősítőre kapcsolod, akkor a teljesítmény elvileg nagyobb lehet, ha az erősítő egyáltalán le tudja adni. Viszont ennek a fejhallgató láthatja a kárát.

2020. jún. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zzzoli ***** válasza:

#Mr. V

Én meg ettől a diszkó erősítőtől fekszem ki, amúgy én szoktam belekötni minden esetben, ugyanis PA kategóriát, azaz professzionális audió kategóriát még nagyon sok más helyen használnak, nem csak a diszkókban, hanem azokon a helyeken ahol olyan szükséges. Ha kell elsorolom neked.

2020. jún. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!