Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Elromlott a laptop akkumulátor...

Elromlott a laptop akkumulátor, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Adott egy Asus rog gl553vd, jó pár hétig azt játszotta, hogy csak töltőn működött és ha kihuztam kikapcsolt. Biztosra vettem, hogy meghalt az akksi. Most pedig magától megjavult mire megérkezett az új. Létezik, hogy akár egy frissítés miatt megjavult?

2020. aug. 19. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Létezhet.

És még az akku is visszaküldhető ha online rendelted hazai webshopból.

De van rá 14 napod tesztelni.

2020. aug. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából csak a GLS zacskóból lett felbontva, szóval remélem vissza veszik
2020. aug. 19. 15:43
 3/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Véletlenül nem csak felületi érintkezési problémája volt, ami a mozgatás hatására letisztult?
2020. aug. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Másik lehetőség az akkuban lévő védelmi elektronika különböző kontakthibái, amiből lehet még kellemetlenséged később is.

Maga az akku (akkucellák) ilyet nem produkálnak, a ponthegesztés sem válik el.

2020. aug. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mozgatva nem volt a gép, végig az asztalon volt a hűton
2020. aug. 19. 16:43
 6/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nem pont arra gondoltam, hogy amikor jött az új akku, csere-bere és az érintkezők csúszásának öntisztító hatása.

De őszintén szólva ez számomra is elég kétes lenne, ugyanis ezek igen jó minőségű, aranyozott érintkezők.

Vagy már előbb megjavult, amikor még piszkálva sem lett?

2020. aug. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem javul meg, ha elromlik, az valami érintkezési probléma lehetett.
2020. aug. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Semmi nem volt piszkálva, elromlott akkor toltorol használtan egy ideig aztán kb 1 hétig hozzá sem nyúltam, most feltettem töltőre bekapcsoltam és megjavult.
2020. aug. 20. 12:30
 9/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Ilyen is előfordul, még gyanúsabb így a védelmi panel hőtágulásos, mikrorepedéses problémái.
2020. aug. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"a védelmi panel hőtágulásos, mikrorepedéses problémái."

Ezekkel a tanácsokkal azt szeretné sugallani, hogy mozgasd a gépet, emelgesd, nyomkodd az akku dadalat, vedd ki, tedd be napjában többször, stb. Ha van olyan ok, ami érintkezési hibára vezethető vissza, az jelentkezzen amíg nálad az új akku.

Ha a nyüstölést bírja, esetleg pár feltöltés lemerítéssel kombinálva, akkor maradhat.

Nekem az akkus fúróm saját akkuja és töltője olyan, hogy mikor lemerül, azt egy piros led jelzi, de még forog. Ha ilyenkor nem rakom töltőre, hanem még használom, utána nem tölt. Ilyenkor vagy hagyom állni egy ideig, vagy

rábikázok" egy táppal, elég 10-20 másodpercre, utána már tölt magától rendesen. Itt is lehet hasonló.

2020. aug. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!