Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen mélynyomót vegyek kocsiba?

Milyen mélynyomót vegyek kocsiba?

Figyelt kérdés

Először is nagyon kezdő vagyok a témában (!!)


Szeretnék egy kezdő mélynyomót az autóm csomagtartójába (bmw e39) de fogalmam sincs hogy milyet vegyek. Haver azt mondta hogy 8 Ohmos legyen és minél nagyobb watt, legalább 1000 de már hallottam 300 wattosat aminek nagyon jó volt a hangzása és hangereje pedig nem is volt egy komolyabb darab.

Szóval a kérdésem az lenne hogy milyen márkájú jöhet szoba vagy melyik felejtős, érzékenységénél mekkora dB számít jónak, mennyi wattos, és milyen árban gondolkozzak



2020. szept. 9. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Nem feltetlenul a watt szamit,ha meg nezed is,az R.M.S. a lenyeg.

Azt a melynyomot meg is kell hajtanod egy erositovel.

Autoba nem igazan szoktak 8 Ohmos rendszert rakni,inkabb 4 Ohmosat vagy az alattit.

Nekem is E39 van,volt melynyomom is,a hatso ulessor nagyon leszigeteli a hangokat ezert az utasterben nem lesz a leg tutibb,de a csomagtartod meg nagyon fog rezonalni.

Ha van hatul konyoklod,oda epits be egy kisebb dobozt vagy ha nagyot akarsz,akkor oda essen a sub cso,es akkor az osszes mely az utasterbe fog menni.

2020. szept. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%
SPL-re gondol a mérnök úr. Nem lesz számottevően halkabb a csomagtartóban. Ha "kezdő" kell, akkor minden jó lesz, ami jól elhagyja a 30k alatti kategóriát. Az érzékenység olyan, hogy a nagyobb a jobb, de az igazán nagy érzékenységűek hajlamosak nagyon drágák lenni, és egyre kevésbé lesznek el kisebb reflexdobozban, tehát nagyok is. Ha minőség kell, akkor nagy membrán, nagy zárt doboz kombót válassz, annyi hangerőt biztosan kapsz attól is, hogy már a dobhártya is rátorzít. Ha csak hangerő kell, akkor relative nagy érzékenységű, nagy teljesítményű, de 0,7 körüli Qms-ű hangszóró jól méretezett és bemért bandpass ládában.
2020. szept. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó,nekem 2x30 gyári bandpass láda volt a csomagtartómban,nagyot nyomott még a szobában is,de az utastérbe többre mentem volna egy kisebbel a lenyitott hátsó könyöklő helyére.

Persze ha előre dönti a kérdező az üléseket,úgy már tökéletes.


Veled ellentétben nekem E39-em van,tudom mit miért írok.

Nem egy darab farostlemez a kalaptartó,mint más autókban.

Legalább egy képet nézz a kocsiról...

2020. szept. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Méret nélkül nincs rendes mély. Utastérben nem tudom hol akarsz helyet csinálni egy normális szubnak. Hátul elfér, maga az ülés se nagyon fog 6dB-nél nagyobbat csillapítani. De persze ha számít, hogy zavartalanul jöjjön a mély, akkor még mindig lehet vékony redőnyre gondolni, vagy építtetni egy egyszerűbb kalaptartót. Esetleg beszerezni olyat, amiben ott a két hangszóró helye, ott már azért biztos, hogy akadálytalanul "áttör" annyi kis nyomásváltozás, amit egy normál zenehallgatós hangerő csinál az autóban.
2020. szept. 10. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ilyenre gondoltam:

[link]


Vagy itt bevezetni a sub csövet vagy a mély arra néz:

[link]


Tényleg nagyon csillapít az ülés,persze úgy is lesz mély,de az általam javasolt megoldásokkal sokkal jobb minőségben és még akkora láda sem kell.

Sokan választják ennél a típusú autónál ezeket a megoldásokat és nem véletlen.

Keress csak rá: e39 limousine subwoofer

2020. szept. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!