Hogy tudom összekötni a PC-met a Smart TV-mmel úgy hogy kábelen menjen a tartalom, de a pc-met csak adattárolóként használja?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Vettem egy 4k UHD Smart tv-t, de sajnos a gépem (asztali) nem viszi a 4k UHD-t csak szaggatva, ha át küldöm a TV-nek wifin keresztül akkor még azért szaggat mert a net csak 70mb és nem bírja folyamatosan küldeni a TV-nek a tartalmat. Volt eszembe hogy külső merevlemezzel megoldom, de hátha lenne valakinek valami jobb ötlete, mint az állandó másolgatás, ki-be dugdosás.

Mert a TV az meg simán viszi az adott tartalmat.

Előre is köszönöm.



2020. szept. 9. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Ha a PC-d nem képes megfelelően megjeleníteni a tartalmat akkor hiába van erre alkalmas eszközöd. Lgjobb megoldás az ha vagy HDD-re másolsz és azt kötöd a TV-re és azon játszod le. Hiába próbálkozol wifis kapcsolódással is, ha a router nem képes megfelelő adatátviteli sebességre akkor cseszheted. Ha meg ha HDD-t kötsz vagy pendrájvot azok közül sem mindegy milyet veszel mert nem csak azt kell nézni mekkora a tárhely hanem azt hogy mekkora az írási és olvasási sebessége, nyilván minél nagyobb annál jobb. De a te esetedben vagy fejleszted a PC-det hogy 4K képes legen már ha lehet persze, vagy adattárolós megoldás marad.
2020. szept. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Veszel x forintért egy atom tv-t, de gépre már nincs pénz?

4k video lejátszásnak nincd nagy gépigénye.


Én pl 4k-ban játszok ami sokkal erőforrásigényesebb. Mégsebköltötzem csilliárdokat a gépre.


1 megoldás van, lan kábellel összekötöd a tv-t meg a gépet a routerbe hogy 1 hálózaton legyen. Aztán a gép lemezéről indítod, de a tv-n játszod le.

2020. szept. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Lan kábellel összekötöd a tv-t a routerrel, ugye a pc is lan kábellel csatlakozik a routerhez. A pc merevlemezén megosztod a kívánt mappát és a tv-n látnod kell a megosztott helyet és tartalmat (DLNA). Vagy külső hdd, de akkor másolgatnod kell. Nekem a routerhez van csatlakoztatva egy külső hdd, azt látja minden eszköz, így filmnézéskor a pc-t sem kell bekapcsolnom.
2020. szept. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az is megoldás utolsó, de ahhoz olyan router kell ami tudja, meg beállítani is nehzebb.
2020. szept. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!