Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Urh hirtelen elhallgatott... ...

Urh hirtelen elhallgatott... Piros állomás hangolás jelző világít több helyen is de a hangszóró néma. Mi lehet a probléma ? kh változatlanul jól működik.

Figyelt kérdés
urh
2020. szept. 24. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem elromlott.
2020. szept. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mármint az FM csatornák?!?
2020. szept. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod szerint úgy tűnik, hogy az URH rádiórész működik. Lehet, hogy a hullámváltónak rosszul érintkeznek azok az érintkezői, amelyek az URH egység kimenetét csatlakoztatják a hangfrekvenciás erősítőre. Egy kis foltbenzinnel általában lehet rajta segíteni, az érintkezőkre csepegtetsz egy keveset, majd többször ide-oda kapcsolgatod, hogy megtisztuljon.

Egyébként az FM=frekvenciamoduláció, ez egy modulációs eljárás, nem egy hullámsáv. Igaz, hogy sokszor így jelölik, de a régi rádiókon URH=ultrarövidhullám volt ennek a sávnak a jelölése.

2020. szept. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy 35 éves készüléknél már előfordulhatnak problémák...

Ja, hogy nincsen semmiféle információnk arról a rádióról ?


Mindenesetre én most kipróbáltam és nálam működik rendesen az Urh sáv.

2020. szept. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen a frekvencia moduláció érthető.Az esetleges érintkezési hiba is.Köszönom !
2020. szept. 25. 07:33
 6/9 A kérdező kommentje:

LG rádió,kazettás magnó,cd lejátszó két oldali hangszórós sztereó hordozható készülék.

A frekvencia és egységváltó billenőkapcsoló csak az FM állásában nem ad hangot a készülék !

2020. szept. 25. 07:40
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok


Akkor azzal a hullámváltó billenőkapcsolóval lehet a probléma. Régi készülékeknél ez előfordul, nem azért, mert elavult, hanem azért, mert a hosszú idő alatt az érintkezők eloxidálódhatnak, bepiszkolódhatnak. Ez inkább akkor fordul elő, amikor a kapcsolót nem kapcsolgatják, hanem mindig ugyanabban az állásban van. Átkapcsolgatáskor az érintkezők egymáson csúsznak, így valamelyest tisztítják egymást.

Nekem van egy régi Hitachi gyártmányú rádiósmagnóm, alkatrésznek kaptam. A magnórész már nem működött, nem is volt érdemes megjavítani, azt kiépítettem belőle, a rádiórésze viszont jó volt. A hullámváltó, ami ebben a készülékben forgókapcsoló, sajnos érintkezési hibás. Nekem a középhullám szokott elhallgatni, többszöri átkapcsolgatással megjavul egy időre, aztán újra elhallgat. Mostanában nem volt kedven szétszedni, pedig egy foltbenzines „kezelés” jót tenne neki.

2020. szept. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi ! Erre Én is gondoltam,de rettentő macerás szétszedni és hozzáférni magához az érintkező részhez.

Ráadásul az sem lehetetlen hogy a kapcsolót meg se lehet majd bontani csak roncsolással...

- Na majd egyszer nekiveselkedem...

2020. szept. 26. 00:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos némelyik készülék szétszedése, javítása, igen nehézkes. Egyébként nem kell szétszedni a kapcsolót, ha van rajta egy ki nyílás azon keresztül egy kis ecsettel bele tudsz vinni egy kis foltbenzint, ha kell akár többször is. A foltbenzin elég jól szétterül és eljut a belső részekhez is, előnye, hogy elég gyorsan elpárolog. A legtöbb kapcsolón itt-ott van egy-egy kisebb nyílás azokon bele lehet folyatni a foltbenzint. Vannak olyan kapcsolók is, amelyek teljesen zártak, azokon ez a módszer valószínűleg nem segít.
2020. szept. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!